Печінка — один із наших життєво важливих органів, який відповідає за більш ніж 500 функцій організму. Вони варіюються від видалення токсинів з крові до розщеплення їжі для її перетворення на енергію. Тому будь-які проблеми з печінкою можуть бути вкрай небезпечними.
Жирова хвороба печінки – одна з таких проблем, яка виникає, як випливає з назви, коли в печінці занадто багато жиру. Приблизно кожна третя людина живе з ранніми стадіями жирової хвороби печінки, також відомої як неалкогольна жирова хвороба печінки.
Це означає, що вони мають невелику кількість жиру в печінці.
Органи охорони здоров’я західних країн та Україні стикаються з кризою захворювань печінки на тлі збільшення кількості госпіталізацій через ожиріння за останні кілька років.
На ранніх стадіях жирова хвороба печінки часто не викликає будь-яких побічних ефектів, але в міру прогресування захворювання вона може призвести до таких симптомів, як жовтяниця (пожовтіння шкіри та очей), набряки ніг, кісточок, ступнів і живота, слабкість, втома та незрозуміла втрата ваги.
За роки запалення, спричиненого жировою хворобою печінки, печінка покривається рубцями та зморщується.
Ця стадія відома як цироз печінки.
«Це пошкодження є незворотним і може призвести до печінкової недостатності (коли ваша печінка перестає працювати належним чином) та раку печінки».
Як запобігти або впоратися з жировою хворобою печінки
На щастя, існують способи запобігти, уповільнити або навіть звернути назад розвиток жирової хвороби печінки.
«Приблизно кожен третій страждає на неалкогольну жирову хворобу печінки на ранній стадії, яку можна сповільнити або звернути назад, якщо вони внесуть зміни до свого способу життя».
П’ять простих змін життя.
Худнути
Лікар стверджує, що слід прагнути до індексу маси тіла (ІМТ) від 18,5 до 24,9, щоб знизити ризик розвитку цього захворювання.
«Втрата понад 10 відсотків вашої ваги може видалити частину жиру з печінки та покращити стан неалкогольної жирової хвороби печінки, якщо вона у вас є».
Дотримуйтесь здорової дієти
Здорова дієта є ключем до зниження кількості жиру, що зберігається у печінці.
«Намагайтеся дотримуватися збалансованої дієти з високим вмістом фруктів, овочів, білків та вуглеводів, але з низьким вмістом жирів, цукру та солі; вживання невеликих порцій їжі також може допомогти».
Будьте уважні до того, що ви п’єте
Зокрема, Южнова застерігає від вживання солодких напоїв.
“Пийте воду замість солодких напоїв”, – радить він.
Регулярно робіть фізичні вправи
Вам слід прагнути приділяти щонайменше 150 хвилин активності помірної інтенсивності, наприклад ходьбі чи їзді велосипедом, щотижня.
«Усі види фізичних вправ можуть допомогти покращити стан неалкогольної жирової хвороби печінки, навіть якщо ви не втрачаєте вагу».
Не паліть
Якщо ви курите, відмова від куріння може допомогти знизити ризик виникнення таких проблем, як серцеві напади та інсульти.