Огірки зазвичай висівають прямо в ґрунт, не заморочуючись із розсадою. Але ті, хто вирішує заморочитися і вирощують їх у теплиці, то хрумтять овочами раніше.
Коли висаджувати огірки на розсаду в парник або теплицю, як правильно посіяти і коли можна пересаджувати в ґрунт - розповідаємо нижче.
Коли садити огірки на розсаду вдома
Огірки сходять досить швидко - від моменту посіву їм потрібно 15-20 днів. За цей час у них з'являється досить міцна коренева система і пара-трійка справжніх листочків. Щоб зорієнтуватися, коли сіяти огірки на розсаду для теплиці або парничка, потрібно враховувати клімат місцевості та погоду.
Загальні правила висадки розсади огірків у відкритий ґрунт (на город, тобто) такі:
- температура повітря - 18-22°С;
- температура ґрунту - 14-16°С;
- пора поворотних заморозків минула.
У теплицю і парник огіркову розсаду висаджують трохи раніше - на 2-3 тижні, а якщо теплиця обігрівається - то і на місяць.
Приблизні строки посіву насіння огірків на розсаду для парника або неопалюваної теплиці - 20-25 березня (як уже говорили, орієнтуватися потрібно на клімат регіону і на погоду), для опалювальної теплиці - у 20-х числах лютого.
Як садити огірки на розсаду
Насіння перед посівом радять знезаразити (якщо воно не оброблене виробником) і проростити. Пророщування допоможе відбракувати "пустушки". Для цього насіння загортають у вологу марлю або серветку і залишають на кілька днів у теплому місці (наприклад, на батареї).
Огірки на розсаду можна садити як у загальному контейнері, але потім їх потрібно пікірувати, так і в окремих стаканчиках. Городники часто вирощують огірки на розсаду в стаканчиках (300-500 мл) - з ними менше клопоту, та й огірки не завжди добре переносять пікіровку.
Як правильно посіяти:
- попередньо зволожують ґрунт;
- сіють поверхнево, присипаючи зверху шаром ґрунту 3 мм (по 2-3 насінини в стаканчик);
- пульверизатором ще раз збризкують посадки і ставлять у тепле місце (температура 25-28°С).
Щоб насіння зійшло швидше, ємності затягують плівкою, а щойно зійде - її знімають. Поливати потрібно помірно і стежити, щоб не залити розсаду, інакше коріння почне гнити.