Сербія придбала китайські балістичні ракети CM-400AKG та адаптувала під них свої винищувачі МіГ-29. Президент країни Александар Вучич пояснив це підготовкою до можливого нападу з боку Хорватії, Албанії та Косова. Про це повідомляє Reuters.
Вучич підтвердив факт закупівлі, наголосивши, що Сербія стала першою європейською країною, яка отримала на озброєння таку зброю.
"У нас є значна кількість цих ракет, і буде ще більше", – заявив сербський лідер.
CM-400AKG – це надзвукова балістична ракета, здатна нести фугасну боєголовку вагою 150 кг або проникну боєголовку вагою 200 кг. Її максимальна дальність польоту сягає 400 кілометрів.
У відповідь на ці дії Хорватія висловила критику, назвавши придбання ракет загрозою регіональній стабільності. У Загребі заявили, що це порушує військовий баланс і свідчить про гонку озброєнь на Балканах.
За даними Міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI), Сербія за останні п'ять років витратила на зміцнення своїх збройних сил більше, ніж будь-яка інша країна Західних Балкан.
Вучич також висловив побоювання щодо ймовірного військового альянсу між Хорватією, Албанією та Косовом. Він припустив, що ці країни "очікують великого конфлікту у світі, щоб напасти" на Сербію.
"Вони чекають моменту в майбутньому, коли вибухне великий конфлікт у Європі, зокрема за участю Росії, а також на Близькому Сході. Ми робимо все це, щоб захиститися. Вони чекають світового хаосу, аби з'явилася можливість для нападу", – резюмував він.
