Вплив курсових різниць на порядок визначення контрольованих операцій
Для того, щоб розрахувати річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, приймається до уваги дохід від операційної курсової різниці для цілей трансфертного ціноутворення.
Податківці заявили, що господарські операції є контрольованими, якщо одночасно виконується ряд наступних умов:
- річний дохід платника податків, розрахований за правилами бухгалтерського обліку, становить понад 150 мільйонів грн;
- кількість подібних господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, розрахованих за правилами бухгалтерського обліку, становить понад десяти мільйонів гривень (з вирахуванням непрямих податків) за відповідний звітний рік.
Що таке "курсова різниця"
Під поняттям "курсова різниця" мається на увазі різниця між оцінками однакової кількості одиниць іноземної валюти при різних валютних курсах.
Курсові різниці від перерахунку грошових коштів в іноземній валюті та інших монетарних статей по операційній діяльності відображається у складі інших операційних доходів / витрат.
Відповідно до Методичних рекомендацій, щодо заповнення форм фінансової звітності, прибуток від операцій курсових різниць відбивається в статті "Інші операційні доходи", а втрати від курсових різниць в статті - "Інші операційні витрати".
Таким чином, для обчислення річного доходу платника податку від будь-якої діяльності, враховується дохід від операційної курсової різниці для цілей трансфертного ціноутворення. При цьому, не беруться до уваги обчислення кількості господарських операцій платника податків з кожним контрагентом для цілей застосування трансфертного ціноутворення - це прибуток від операційних курсових різниць та витрат від операційних курсових різниць.