U-News » Здоров'я » У 30 разів сильніші. Нові ліки від COVID-19
Всі новини

У 30 разів сильніші. Нові ліки від COVID-19

Препарат плітідепсін, який раніше випробовувався як ліки для онкохворих, за попередніми даними, показав хороші результати в боротьбі з коронавірусом.

Американські вчені в ході досліджень виявили, що протираковий препарат плітідепсін майже в 30 разів ефективніше пригнічує розмноження коронавірусу, ніж ремдесівір, що використовується в деяких країнах, у тому числі і в Україні. Корреспондент розповідає подробиці.

Скорочує термін госпіталізації

 
Американські дослідники виявили, що протираковий препарат плітідепсін при дослідженні на клітинних культурах набагато ефективніше пригнічує розмноження коронавірусу, ніж противірусний ремдесівір.
 
Поки це доклінічні результати досліджень, підкреслюють вчені з Сан-Франциско і Нью-Йорка в авторитетному журналі Science. Результати перших експериментів показали, що препарат плітідепсін має противірусну активність в 27,5 разу сильнішу від ремдесівіру проти SARS-CoV-2 in vitro.
 
Вчені також поставили експеримент на мишах, заражених вірусом, і з'ясували, що при введенні в організм плітідепсіну реплікація вірусу в легенях знижується на два порядки.
 
На відміну від інших препаратів, плітідепсін впливає не на білки самого вірусу, а на білки клітин, які вірус використовує для реплікації.
В Іспанії інша група дослідників протестувала препарат на людях, його ввели 45 пацієнтам з коронавірусом. За попередніми даними компанії, це скоротило термін госпіталізації. Протягом 15 днів був виписаний 81 відсоток пацієнтів.
 
"Наші результати показують, що плітідепсін є багатообіцяючим терапевтичним препаратом від COVID-19", - говорять автори дослідження.
 
Плітідепсін, більш відомий під торговою маркою Аплідін, отримав обмежене поширення в 2000-х роках.
 
Він виробляється з морських тварин асцидій. Вперше його виділили з Aplidium albicans - різновиду асцидій, виявленого в Середземному морі біля узбережжя острова Ібіца, але зараз синтезують штучно. Права на цей препарат належать іспанській компанії PharmaMar.
 
У 2004 році цей препарат був зареєстрований Європейським агентством лікарських засобів в якості препарату, який допомагає під час лікування раку.
 
Однак у 2017 році відомство відмовило плітідепсіну в дозволі на продаж в якості препарату для лікування множинної мієломи через велику кількість побічних ефектів і недоведений лікувальний вплив.
 
У жовтні 2020 року суд анулював це рішення. В Австралії плітідепсін був схвалений у грудні 2018 року, там його використовують в комбінації з дексаметазоном для лікування пацієнтів з деякими видами мієломи.
 
У 2020 році в США, Великобританії та Іспанії почалися дослідження противірусної дії плітідепсіну поряд з іншими експериментальними препаратами. Кілька груп вчених прийшли до висновку, що він, дійсно, може мати лікарське значення в лікуванні COVID-19.
 
Ремдесівір використовується при боротьбі з вірусом Ебола, вірусом Марбурга, респіраторно-синцитіальним вірусом людини, вірусом Джуніна, вірусом лихоманки Ласса і деякими коронавірусами.
 
Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США 1 травня 2020 року видало у спрощеному порядку дозвіл для екстреного використання ремдесівіру для лікування COVID-19 у США.
 
У жовтні минулого року Україна закупила ремдесівір для лікування коронавірусної інфекції.
 
Ремдесівір обманює вірусну РНК-полімерази, "прикидаючись" хазяйським аденозинтрифосфатом (джерело енергії для багатьох біохімічних процесів в організмі). Це заважає реплікації вірусу всередині хазяйської клітини.
 
У повідомленні медзакупівель України повідомляється, що використання Ремдесівіру тимчасово дозволено або затверджено для лікування хворих на COVID-19 у 50 країнах. Наприклад, в США, Британії, Японії, Сінгапурі, країнах Євросоюзу.
 
Однак дослідження Всесвітньої організації охорони здоров'я показало, що ремдесівір не применшує ризик летального результату при COVID-19 і не скорочує число пацієнтів на апаратах ШВЛ. Дослідження засноване на результаті лікування понад 11 тисяч госпіталізованих пацієнтів.
 
16 жовтня глава ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус повідомив, що єдиним препаратом, який довів свою ефективність у боротьбі з COVID-19, є кортикостероїд дексаметазон.
 
Він знижує напруження боротьби імунної системи. Як відомо, основною причиною смертельного результату при COVID-19 є цитокіновий шторм, коли імунна система атакує власний організм.
 
Ще одним робочим препаратом при коронавірусі вважається японський засіб проти грипу Авіган з діючою речовиною фавілавір (фавіпіравір). Він показав ефективність проти різних РНК-вірусів.
 
У 2014 році його успішно застосовували для лікування вірусу Ебола. У 2016 році японський уряд доставив фавілавір як гуманітарну допомогу для подолання епідемії Ебола у Гвінеї.
 
За наявними даними, медикамент може скоротити тривалість коронавірусної хвороби. Втім, у нього дуже сильні побічні ефекти, наприклад анафілактичний шок або запалення легенів.
Читай U-News в Google News

Читають Коментують
Робітники випадково відремонтували кухню не в тому будинку: як відреагувала господиня
32 028
Знадобилося 20 хвилин: чоловік придумав креативний спосіб провчити галасливого сусіда
30 031
Жінка знайшла заначку, сховану від чоловіка багато років тому: витратити гроші уже не можна
26 682
Медики назвали найкориснішу для здоров’я рибу
21 957
Як позбутися старечого запаху і звідки він з’являється уже після 40 років
20 599
Чоловік не може продати будинок через сусіда та його "витвір мистецтва": що він зробив
20 285
У Мережі висміяли наречену з пишними формами через рвану сукню
15 854
Лікар назвав ягоду, яка провокує проблеми зі здоров’ям у людей після 60 років
11 940
Жирова хвороба печінки: перші "тихі" зміни в організмі назвали лікарі
11 840
Бабуся у масивних окулярах, яка не пам'ятає свій вік, несподівано стала зіркою мережі
10 703
Знайти 3 відмінності між картинками зможе лише найуважніший: складна загадка для розумників
10 662
Онук вирішив прибрати старий занедбаний гараж бабусі й знайшов там справжній скарб: що там було
10 518
Що стало з Оксаною Пекун - співачкою, яка заявляла, що "не цікава пресі"
8 297
Прокручують одне й те саме. Які знаки Зодіаку обтяжують себе зайвими думками
0
Малопомітні, на перший погляд, жести й звички, які можуть вплинути на перше враження про вас
0
У п'яти знаків Зодіаку починається "біла смуга" вже сьогодні
0
Злата Огнєвіч влаштувала зухвалу фотосесію в абсолютно нетиповому образі
0
Це шалено збуджує: Тіна Кароль посвітила рельєфом у тісному топі
0
Ірина Горова зізналась, чому не вірить в успіх Насті Каменських за кордоном
0
Софія Ротару продає квартиру в Москві - у Мережі з'явилися фото житла
0
Тоня Матвієнко показала Андрія Доманського, який втік і зник: як виглядає колишній чоловік Лідії Таран
0
Колишня дружина Дмитра Ступки показала, як змінилася в Америці
0
Єфросініна чесно сказала, як її 10-річний син реагує на обстріли та службу батька в ЗСУ
0
Як часник допомагає позбутися попелиці: дієвий народний засіб
0
Які рослини на ділянці вважаються “розсадником” попелиці
0
Що додати у воду, щоб квіти в горщику розпустилися
0
Олія зі сковороди бризкає на всі боки під час смаження: як цього позбутися

Приготування їжі на сковороді є улюбленим способом, ...

Які речі потрібно встигнути викинути з оселі до Нового 2025 року, щоб залучити щастя і добробут

Важливим етапом святкування Нового року завжди було ...

Ці 7 речей справді закоханий чоловік ніколи не зробить

Перевірити, чи кохає він вас, можна не лише тим, що він для ...