Дослідження, проведене Університетом Монаша, показало, що метаболізм в печінці порушений у людей з діабетом 2 типу, викликаним ожирінням. Це сприяє високому рівню цукру в крові і втрати м'язової маси, також відомої як атрофія скелетних м'язів.
Дослідження під керівництвом доктора Адама Роуза з Інституту біомедичних відкриттів при Університеті Монаша на людей і мишей показало, що метаболізм амінокислоти аланіну в печінці змінюється у людей з діабетом 2 типу, пов'язаних з ожирінням. Вибірково пригнічуючи ферменти, що розщеплюють аланин в клітинах печінки, можна повернути назад високий рівень цукру в крові і втрату м'язової маси за рахунок відновлення синтезу білка в скелетних м'язах, критично важливого фактора, що визначає розмір і силу м'язів.
Дослідження, опубліковане в журналі Nature Metabolism, показало, що змінений метаболізм печінки безпосередньо впливає на розмір і силу м'язів, а механізм, що лежить в основі цього, обумовлений підвищеними рівнями гормонів кортизолу та глюкагону, які підсилюють кругообіг амінокислот між печінкою і скелетними м'язами, змушуючи останні ставати меншими і слабшими.