Багато людей варять каву з вечора, щоб заощадити вранці кілька дорогоцінних хвилин. Однак не всі знають, чи можна вживати напій, приготований настільки заздалегідь.
Виливати чашку остиглої кави, яку не встигли випити повністю і відразу, шкода. Велика спокуса спробувати реанімувати її – повторно довести до кипіння.
За словами фахівців, якщо з часу приготування пройшло не більше п’яти годин, нічого страшного в цьому немає. При цьому важливо враховувати, що солодкий напій псується швидше.
Якщо охолоджений еспресо або каву по-турецьки без додавання молока і цукру негайно прибрати в холодильник, її дозволяється розігрівати і пити через добу. Довше зберігати експерти не радять.
Відзначається, що в розігрітій в мікрохвильовці або на плиті вчорашній чорній каві міститься така ж кількість кофеїну, скільки і в свіжій. З цієї причини підбадьорливий ефект проявиться в повній мірі. Однак насолодитися улюбленим смаком вже не вийде, пише coffeemachina.
Така "вчорашня" кава не буде містити ефірних олій, які і надають напою смак і аромат. Жири в продуктах (в кавових зернах в тому числі) досить швидко окислюються. У чашці буде рідина, яка лише слабо нагадує справжню каву.
Крім того, заявляють експерти, не залишиться в чашці і корисних речовин. За їх словами, зерна містять вітаміни PP, B1, B2, кальцій, калій і магній.
А ось якщо мова йде про постояв ніч кави з молоком, то такий напій не слід вживати взагалі. Як відзначають експерти, всього протягом декількох годин при кімнатній температурі в чашці можуть почати розвиватися шкідливі бактерії. Молоко і вершки створюють сприятливі умови для активного росту мікроорганізмів.