Це може посилити дію препаратів або навпаки інгібувати їх всмоктування.
1. Від щитоподібної залози
В основному це — таблетки або краплі на спиртовій основі, які слід приймати вранці, натще. З цієї причини лікарі рекомендують додаткові пів години голодування після їх прийняття для правильного засвоєння організмом.
2. Від остеопорозу
Препарати від остеопорозу повністю втрачають ефективність при прийнятті разом з кавою. В результаті гострі болі в спині посилюються.
3. Від кислотного рефлюксу
Хворі, які схильні до кислотного рефлюксу, або гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ), повинні уникати кави. Кофеїн, що міститься в ній, може посилити прояви кислотності. Для їх запобігання такі препарати слід приймати натще.
4. Від високого кров’яного тиску
Кофеїн має сечогінну дію, так само як і ліки для зниження артеріального тиску. Спільне їх застосування може призвести до зневоднення організму.
5. Від дефіциту уваги
Препарати цієї групи мають заспокійливу властивість, що дозволяє обмежити імпульсивність і гіперактивність. Кава, навпаки, викликає їх. Тому їх не слід приймати разом. Адже лікувальний ефект буде зведений нанівець.
6. Від грипу
Деякі ліки під час лікування грипу також є стимуляторами. Разом з кавою вони можуть надмірно збудити і змусити нервувати. А це протипоказано. Адже найкращим лікуванням грипу є відпочинок.