Дослідники Ґетеборзького університету у Швеції встановили, що регулярні фізичні вправи захищають від сильного крововиливу в мозок. Результати наукової роботи були опубліковані у журналі Stroke and Vascular Neurology.
Внутрішньомозковий крововилив є найбільш небезпечним типом інсульту. Ризик серйозних наслідків зростає зі збільшенням ступеня кровотечі – у деяких випадках воно може призвести до смерті. Щоб визначити тяжкість стану пацієнта, кожен, хто надходить до лікарні з підозрою на внутрішньомозковий крововилив, проходить комп'ютерну томографію (КТ) головного мозку. Далі лікарі призначають метод лікування.
Автори проаналізували дані про 686 людей, які отримували лікування після інсульту в період із 2014 по 2019 рік. Результати дослідження ґрунтуються на ретроспективному аналізі. Причинно-наслідкові зв'язки виявити неможливо, але результати зрозумілі: у тих, хто повідомляв про регулярну фізичну активність, крововилив був на 50% слабший, ніж у тих, хто дотримувався малорухливого способу життя.
Регулярна фізична активність, за словами вчених, є хоча б легкими вправами, такими як ходьба, їзда на велосипеді, плавання, садівництво або танці, не менше чотирьох годин на тиждень.
«Ми сподіваємося, що наші результати сприяють глибшому розумінню внутрішньомозкових крововиливів та допомагають у розробці ефективніших профілактичних заходів», – підсумували автори.