U-News » Здоров'я » Медики пояснили, який міф про варикоз заважає лікуванню та швидкому одужанню
Всі новини

Медики пояснили, який міф про варикоз заважає лікуванню та швидкому одужанню

Варикозна хвороба погіршує якість життя й нерідко спотворює зовнішність людини. Попри те, що методи лікування цієї недуги щороку удосконалюють, досі побутує багато помилкових тверджень про варикоз.

Який міф про варикоз заважає одужанню

Одним із найпоширеніших міфів є те, що варикозне розширення вен саме собою минеться. Хоч на початку хвороби у людей виникає мінімум скарг, а зовнішні прояви не є надто критичними, слід пам'ятати, що варикоз ніколи не зникає без лікування.

Буває, що варикозне розширення зменшується після пологів, якщо воно з'явилося під час вагітності. Але навіть у цьому випадку розширені вени просто стануть менш помітними, а сама хвороба проявлятиметься іншими симптомами.

На початковому етапі недуги розширюються капіляри і судини шкіри, далі ці зміни прогресують й уражених судин стає більше. З часом вони збільшуються за розмірами. У кожного пацієнта хвороба розвивається з індивідуальною швидкістю. Це залежить від безлічі причин, зокрема наявності чинників ризику.

Флебологи порівнюють варикозні вени з повітряною кулькою. Якщо її надути, а після того здути, вона вже не поверне колишньої форми. Те саме відбувається зі стінками вен при варикозі. Пошкоджені вени ніколи не повернуть своєї первинної форми і з часом тільки збільшуватимуться.

Чому виникає варикозне розширення вен

Головна причина - спадкова схильність. Вона не обов'язково має проявитися у другому поколінні, а може передатися від бабусь, прабабусь тощо. Варто наголосити, що у спадок передається не саме захворювання, а схильність до так званої слабкості венозної стінки.

Це дефект розвитку одного з видів сполучної тканини, або одного з видів білка - колагену, з якого складається стінка венозної судини і який відповідає за її міцність і стійкість її до різних навантажень.

Колаген також входить у сполучну тканину шкіри, кісток, сухожиль, хрящів. Тому часто у хворого на варикоз також розвивається артрит, артроз, грижі, остеохондроз і геморой.

Також причиною хвороби є фізичне навантаження, яке припадає на ноги. Оскільки людина прямоходяча, то вени у вертикальному положенні мають забезпечити зворотний рух крові до серця проти сили тяжіння.

Які чинники провокують хворобу

Ризики появи варикозного розширення вен збільшують тривалі статичні навантаження. Особливо це стосується людей, професії яких пов'язані з тривалим перебуванням на ногах. Або, навпаки, із сидінням у малорухомому стані.

У зоні ризику вчителі, перукарі, хірурги, продавці, водії, програмісти, бухгалтери, офісні працівники. Також варикоз може виникати у людей, які займаються важкою фізичною працею, наприклад, вантажників.

Найпоширенішим чинником ризику розвитку варикозу є вагітність і пологи. У цей період у жінок відбуваються гормональні зміни, що впливають на еластичність стінки вен та на їхній тонус, а також механічні перешкоди відтоку крові по венах із нижніх кінцівок до серця внаслідок передавлювання плодом великих судин у черевній порожнині.

Внаслідок цього вени ніг починають отримувати підвищене навантаження через зростання тиску в них. Ослаблені вени не можуть впоратися із підвищеним тиском і розтягуються.

Ще один чинник ризику у жінок - гормональні дисбаланси. Жіночі статеві гормони впливають на стінку вен і систему згортання крові як у нормі при циклічних коливаннях, так і за різних гінекологічних захворювань. А це може обтяжувати перебіг хвороби і викликати розвиток ускладнень. Такий же вплив мають гормональні протизаплідні препарати.

Також варикоз може розвиватись через зайву вагу.

Професійні спортсмени через постійні значні навантаження потрапляють у зону ризику появи варикозної хвороби. Іноді варикоз виникає, як наслідок інших хвороб - тромбозу глибоких вен, при серцевій недостатності, ревматизмі, онкозахворюваннях, після перенесених травм ніг. Варикозний синдром може розвиватися і при різних вроджених аномаліях, а також вадах розвитку судин.

Медики наголошують, якщо у вас з'явились ознаки варикозної хвороби, то з часом вони прогресуватимуть і не минуть без належного лікування. При цьому чинники ризику і несприятливі обставини провокуватимуть подальше прогресування недуги. Тому при появі перших же підозр треба звертатись до лікаря.

РБК-Україна

Читай U-News в Google News

Читають Коментують
Підвищений цукор у крові: ознаки у роті вкажуть на "перші дзвіночки" діабету
73 229
Хлопець прийшов на весілля та випадково зустрів свого «двійника» 
47 974
Знадобилося 20 хвилин: чоловік придумав креативний спосіб провчити галасливого сусіда
33 654
Лікарі назвали продукти, через які в нирках утворюються камені
25 233
Мати показала миле відео зі своїм сином: глядачі побачили у дзеркалі дещо інше
19 757
Американка натиснула не ту кнопку і виграла мільйон доларів
19 640
Похорон Папи Римського: як папа Франциск збирається порушити вікову традицію
19 134
Енергетичні вампіри за знаком зодіаку: з ким слід бути обережними
12 958
15 продуктів, які підвищують потенцію у чоловіків
11 307
6 фактів, що підтверджують позитивний ефект алкоголю
9 880
Медики розповіли, яка каша на сніданок знизить ризик інсульту
9 730
Відмова від картоплі і хліба призводить до небезпечних хвороб серця
9 527
Жінка показала кота з "найбільшими" у світі щоками: який вигляд він має
9 522
"Зміїний острів": що відомо про смертельну зону, куди заборонено ступати людині
0
10 інгредієнтів, які допоможуть бути в найкращій формі
0
У США помер охоронець, який не врятував Кеннеді від кулі
0
7 несподіваних симптомів деменції, про які варто знати
0
Чому не можна садити волоський горіх поряд з будинком
0
Як деякі дачники збирають по 10 кг картоплі з одного «квадрату»
0
Зламаний міст між поколіннями: чому 90% дорослих дітей тримають дистанцію з батьками
0
7 неможливих речей, які люди зробили, суттєво перебравши з алкоголем
0
Експерти назвали 5 абсолютно неефективних лікарських препаратів
0
Вчені назвали напої, які можуть сприяти облисінню
0
У Польщі жінка викликала швидку пам'ятнику, бо подумала, що це людина
0
Чи варто використовувати кору сосни для мульчування: плюси та мінуси
0
Які овочі найкраще ростуть після огірків: корисні рекомендації
0
Чим можна замінити картоплю в супі, щоб було смачно: 5 найкращих ідей

Картопля є одним із найважливіших компонентів для ...

Лікарі швидкої допомоги назвали найпоширеніші травми під час сексу

Медики розповіли про травми та про позу, яка спричиняє ...

Сексуальні фантазії: чи є це нормою та чому не всі їх мають

Сексуальні фантазії — природна частина людської психіки, ...