Представники Китаю та Франції провели розмову.
Пекін заявив, що його головний дипломат Ван І обговорив із радником президента Франції з питань зовнішньої політики Еммануелем Бонне роботу над «політичним рішенням» ситуації в Україні, повідомляє Bloomberg.
Ван І та Еммануель Бонне під час телефонної розмови в понеділок, 5 червня, домовилися «створити умови для початку процесу політичного врегулювання», йдеться в заяві Міністерства закордонних справ Китаю, без уточнення, що саме це передбачає. Міністерство закордонних справ Франції не опублікувало звіт про цю розмову на своєму сайті.
Раніше Макрон доручив Бонне працювати з Ван І над створенням програми, яку можна було б використати як основу для майбутніх переговорів. Неясно, чи має Макрон підтримку свого плану з боку Києва та його союзників, багато з яких відкинули пропозиції про припинення вогню, що дозволило б Росії зберегти територіальні здобутки.
Будь-які майбутні переговори залежатимуть від кількох умов, у тому числі від контрнаступу українських сил, який міг би поставити Київ у сильну позицію під час будь-яких переговорів, повідомляло раніше агентство Bloomberg.
На початку цього року Пекін опублікував «мирний план» із 12 пунктів щодо війни Росії проти України, в якому закликав до припинення вогню.
Зусилля Франції щодо співпраці з Китаєм над «врегулюванням ситуації в Україні» знову опинилися під пильною увагою в квітні після того, як посол Пекіна у Франції Лу Шей заявив телеканалу LCI, що колишні радянські республіки не мають суверенного статусу як незалежні держави. Ця заява ігнорує міжнародно визнані кордони у Східній та Центральній Європі.
Зауваження були його особистою думкою і не суперечили офіційній зовнішній політиці Китаю, сказав Лу Шей в інтерв'ю французькому ЗМІ.
Однак така позиція суперечить заяві Міністерства закордонних справ Китаю після його коментарів про те, що Пекін поважає статус колишніх радянських республік як суверенних країн після розпаду СРСР.