У дослідженні взяли участь понад 500 тисяч людей.
Згідно з новим дослідженням, будь-яка кількість алкоголю може збільшити ризик розвитку щонайменше одного з понад 60 захворювань.
Його опублікували в журналі Nature Medicine, пише ТСН.
Дослідники Оксфордського університету вивчили вплив алкоголю на чоловіків у Китаї і виявили, що навіть ті, хто п'є час від часу, схильні до більш високого ризику певних станів, зокрема понад 30 захворювань, які раніше не були пов'язані зі спиртними напоями.
512 тисяч учасників дослідження, з яких 41% – чоловіки, були набрані з 10-ти районів Китаю.
33% чоловіків зізналися, що вживають алкоголь не рідше одного разу на тиждень, тоді як лише 2% жінок заявили, що регулярно п'ють.
Серед чоловіків, яких опитали, 62% повідомили про щоденне вживання алкоголю, а 37% зізналися, що вживали алкоголь епізодично.
Протягом 12 років команда дослідників виявила, що вживання алкоголю пов'язане з підвищеним ризиком розвитку 61 захворювання у чоловіків. З них 28 захворювань вже були пов'язані зі вживанням алкоголю, наприклад, рак стравоходу, захворювання печінки та діабет. Але інші 33 захворювання не були встановлені як такі, що пов'язані із вживанням алкоголю, зокрема рак шлунку та легень, виразка шлунку та подагра.
Певні моделі вживання алкоголю, як-от щоденне вживання алкоголю або запійне вживання алкоголю, також підвищують ризик.
Вживання алкоголю – навіть у помірних кількостях – було пов'язане з наслідками для здоров'я, зокрема деякі види раку та навіть рання смерть.
В січні Канадський центр із вживання психоактивних речовин та залежності оприлюднив оновлені рекомендації з охорони здоров'я, пов'язані із вживанням алкоголю.
Попри сторічний міф про те, що келих вина є ключем до довголіття, канадські офіційні особи повідомили, що "жодна кількість чи вид алкоголю не корисна для здоров'я", навіть у "невеликій кількості".