Приблизно у шести відсотків людей спостерігається надмірне виділення вушної сірки. Її скупчення може викликати погіршення слуху і біль. Однак чистка вух – не таке просте заняття, як здається багатьом. Доктор Дебора Лі пояснила, як робити це правильно.
Історія ватних паличок
Ватяні палички були винайдені в 1920-х роках як засіб дитячої гігієни. Польсько-американський винахідник на ім’я Лео Герстенцанг побачив, як дружина намотує вату на зубочистку, щоб почистити вуха дитині.
Доктор Лі зазначає, що чистка вух ватяними паличками неприйнятна. Та й в цілому вуха не потребують чищення. Тіло повинно самостійно позбавлятися від надлишків сірки.
Сірка з вух видаляється природним чином, чого ви, швидше за все, навіть не помічаєте. Коли ви говорите, їсте і жуєте, м’язи щелепи м’яко підштовхують сірку до виходу. Невелика її кількість змивається при прийомі душу і умовно.
Що робити, якщо сірки багато?
Надмірна кількість вушної сірки частіше зустрічається у людей з вузькими вушними проходами, підвищеною кількістю волосся і при постійному використанні навушників або слухових апаратів.
У цьому випадку доктор Лі рекомендує звернутися до лікаря, оскільки самостійні спроби видалення надлишок можуть привести до пошкодження барабанної перетинки.