Як чинить більшість автовласників із дзеркалами своїх машин, залишаючи їх на стоянці? Правильна відповідь – складають. А ось досвідчені водії цього ніколи не роблять.
Ніхто не заперечуватиме, що більшість автовласників упевнені, що притиснуті до корпусу дзеркала заднього виду на стоянці - необхідність.
Ось тільки стало відомо, що погодитися із цим твердженням можна лише частково.
І справді, коли автомобіль припаркований паралельно бордюру на вулиці, складання дзеркал — благо.
Ще б пак, на розкрите дзеркало летить бруд з-під коліс транспорту, що рухається, а потім водій змушений відтирати засохлі потіки дорожньої гидоти з дзеркала.
А ось у разі стоянки машин борт до борту (наприклад, на прибудинковій території або в паркінгу), прибирати дзеркала робити собі ж гірше.
Так, якщо дзеркала у автомобіля не складені, то людина, яка хоче припаркуватися поряд, вибиратиме велику дистанцію.
Це корисно, перш за все, з точки зору безпеки лакофарбового покриття на дверях і крилах.
Справа в тому, що коли бічні дзеркала заднього виду складені, інші водії, самі того не підозрюючи, паркують свої автомобілі щільніше — у цьому випадку вони орієнтуються по кузову, а не дзеркалам, що стирчать з нього.
Внаслідок цього відстань між двома машинами може скоротитися на 10—20 сантиметрів.
А коли автомобілі (завдяки дзеркалам, що стирчать) паркуються з трохи більшим бічним інтервалом, сильно знижується ймовірність того, що вашу машину довбає дверима незграбний колега-водій або його пасажир.
До речі, зазвичай якщо винуватець помітив, що пошкодив чужий автомобіль, він воліє переставити свою машину подалі від цього місця.
І якщо в окрузі немає камер, які б допомогли постраждалому в цій ситуації знайти винуватця і джерело вм'ятин і сколів на кузові його автомобіля, то власник автомобіля залишається наодинці з проблемою — витрачає свої нерви, час і, що головне, гроші.