Все більше молодих людей прагнуть спробувати себе в ролі блогера або стримера. Для створення якісного онлайн-контенту важливим є обладнання — насамперед, камера та мікрофон. Про правила вибору останнього ми сьогодні й поговоримо.
Бренд
Провідні виробники мікрофонів на світовому ринку — компанії 2E, AKG, Audio-Technica, BOYA, Sennheiser, Shure, HyperX, Razer, Yeti, FIFINE. В їхніх широких лінійках можна знайти моделі на будь-який смак та гаманець. А портал порівняння цін допоможе зекономити кошти при покупці, обравши в інтернеті продавця з найвигіднішою пропозицією.
Тип мікрофона
Найпоширеніші класи мікрофонів — динамічні, конденсаторні та електретні. Перший тип більше підходить для живих виступів та запису інструментальних партій, два останніх — саме для запису голосу.
Інтерфейс підключення
Мікрофон з роз’ємом XLR досить проблематично під’єднати до ПК — вам знадобиться спеціальний перехідник або зовнішня звукова карта. Набагато простіше працювати з моделями, обладнаними універсальним USB-портом. Більшість сучасних USB-мікрофонів працюють за принципом Plug&Play, тобто не вимагають навіть встановлення драйверів.
Чутливість
Чутливість мікрофона показує, наскільки тихі звуки він здатний вловлювати. Найближчі до нуля значення відповідають вищим показникам: так, мікрофон з чутливістю -20 дБ буде більш чутким, ніж з -50 дБ.
Спрямованість
Для ведення стримів, аудіоподкастів та озвучки вебінарів в домашніх умовах радимо обирати кардіоїдний або суперкардіоїдний мікрофон. А от всеспрямовані мікрофони краще використовувати лише в студіях або акустично підготовлених для звукозапису приміщеннях.
Сигнал/шум
Чим вищий цей показник, тим чистіше буде звучати ваш голос на записі. Рекомендуємо купувати мікрофон зі співвідношенням сигнал/шум не нижчим за 65-70 дБ.
АЧХ
Амплітудно-частотна характеристика — це графік, на якому видно, які саме діапазони звукових частот при записі посилюються (для них графік буде зростати), а які, навпаки, будуть менш вираженими (для них крива АЧХ йде на спад). Мікрофон з грамотно підібраною АЧХ здатний зробити ваше мовлення більш милозвучним.