Нещодавно стало відомо, що Сенат Канади вніс новий законопроєкт, у якому йдеться про конфіскацію суверенних активів РФ. Про це 19 жовтня повідомив портал УКРІНФОРМ, який регулярно публікує новини Росії сьогодні. Верхня палата канадського парламенту почала процедуру розгляду законопроєкту про конфіскацію суверенних активів загалом держав-порушниць, у тому числі й Росії.
Суверенні активи — це активи, які використовуються для офіційних цілей держави. До них належать військові, дипломатичні або консульські активи, а також рахунки центрального банку і те, що відноситься до культурної спадщини держави. Вартість таких активів складає сотні мільярдів доларів, і останні російські новини показують, що більшість держав конфіскує суверенні активи цієї держави.
Такий законопроєкт у Канадському сенаті був запроваджений сенаторкою Ратною Омідвар. Під час свого виступу, представляючи документ, вона заявила, що цей законопроєкт потрібен, щоб притягнути Росію до відповідальності за її порушення. Також вона вважає, що він дозволить юридично використовувати активи Росії для того, щоб компенсувати втрати України, не тільки Канаді, але й іншим країнам, що дотримуються її прикладу. Пряму мову сенаторки, а також інші новини з Росії ви можете читати на офіційному порталі УКРІНФОРМ — https://www.ukrinform.ua/.
Також авторка законопроєкту Омідвар на своєму виступі відзначила, що, можливо, Канада має в себе дуже мало суверенних активів Росії, порівняно з іншими державами. Але вона вважає, що такий законопроєкт стане прикладом міжнародного прецеденту та відмічає, що неважливо, про яку суму йдеться. Головна мета цього проєкту — створити у Канаді юридично підкріплений механізм для конфіскації активів інших держав. До прикладу Канади можуть приєднатися й інші держави, що дуже важливо.
Законопроєкт має такі особливості:
- надає Канаді повноваження для конфіскації суверенних активів інших держав, якщо вони розміщені на території Канади;
- повноваженнями можна користуватися лише в тих випадках, коли держава, якій належать активи, порушує міжнародні права, загрожує безпеці та глибоко порушує права людини;
- він набуде чинності лише в тому випадку, якщо пройде три слухання у Сенаті та ще три слухання у Палаті громад, а після цього потрібне буде схвалення генерал-губернатора.
Сенаторка зазначила, що, хоча проєкт створений переважно в контексті Росії та України, він стане попередженням і для інших країн-зловмисників. Зміна санкційного законодавства дозволить при необхідності вживати заходів проти будь-якої країни, що вчиняє масові злочини.
Наразі в Канаді можна конфіскувати лише активи російських громадян та компаній, але це можливо лише за рішенням суду. Це не дає можливості конфіскувати суверенні активи, до яких відносяться і гроші Центробанку РФ, сума яких нараховує сотні мільярдів доларів і наразі заморожена по всьому світові.
Більше про те, які наразі в Росії новини, читайте на порталі УКРІНФОРМ, де регулярно оновлюється інформація.