Всі ми прагнемо створити затишну і комфортну атмосферу вдома, не виняток і кухня, де ми не тільки готуємо, а й збираємося разом за обіднім столом. Щоб раціонально використовувати простір та стильно оформити кухню пропонуємо звернути увагу на кухонні куточки. Виробники пропонують такий широкий вибір розмірів, дизайну і різних матеріалів, що цілком можна розгубитися, який же кухонний куточок купити, щоб не припуститися помилок.
У цій статті ми розглянемо, які кухонні куточки можуть бути й на що потрібно звернути увагу насамперед, щоб покупка вас тішила довгий час.
Які ж кухонні куточки бувають?
Серед великої різноманітності моделей, які зараз пропонуються на ринку меблів, можна виділити основні.
- Кухонний куточок із м'якими сидіннями та корпусом із ДСП. Це, мабуть, найпоширеніший варіант, який налічує безліч видіів. Спільне в таких моделях - наявність ніші під сидіннями й можливість дзеркальної збірки. Кутова частина може бути як з додатковою поличкою, так і без. У цій ніші ви цілком зможете підібрати недорогий кухонний куточок.
- М'який кухонний куточок. Такі моделі відрізняються підвищеним комфортом і зручністю для сидіння, також оснащені нішами для зберігання або висувними шухлядами.
- Кухонний куточок зі спальним місцем. Це дуже практична модель, яка в стандартному розмірі містить і куточок, і додаткове місце для сну. Зазвичай розкладний кухонний куточок має невелике спальне місце, наприклад 90х190 см або 110х180 см, цей параметр безпосередньо залежить від розміру самого куточка і виробника.
На що звернути увагу під час купівлі кухонного куточка?
З різноманітністю конструкцій ми з вами розібралися, тепер настав час обговорити, на які параметри необхідно спиратися при виборі кухонного куточка для кухні.
- Розмір. Цей параметр неможливо переоцінити, адже навіть якщо вам дуже сильно сподобалася модель, але за розміром вона не вміщається - це будуть даремно витрачені кошти.
Щоб підібрати оптимальний розмір, по-перше, необхідно зробити виміри у вашій кухні. І вже спираючись на це робити ваш вибір. Виробники пропонують стандартні розміри, наприклад 110х110см, 110х150 см для маленьких кухонь і 120х160 см, 140х180 см - для більш просторих. Розмір може варіюватися в діапазоні кількох сантиметрів, залежно від обраного виробника. Крім того, часто фабрики пропонують виготовити куточок на замовлення за вашими розмірами.
- Матеріали виготовлення. Один з найпоширеніших матеріалів для кухонного куточка - це, звісно, ламінована ДСП, окрім нього також куточки на кухню виготовляють з натурального дерева, єдиний нюанс лише у вищій вартості.
- Матеріали для оббивки. Ще один важливий параметр, від якого залежить тривалість гарного зовнішнього вигляду вашого кухонного куточка. Як оббивку ви можете вибрати тканину або шкірзамінник. Однак варто звернути особливу увагу на їх якість і зносостійкість. Більш практичний варіант для кухні - шкірозамінник, за ним легше і простіше доглядати, достатньо просто вологого прибирання.
Отже, вивчивши можливі моделі кухонних куточків та параметри, на які слід звернути увагу, вам буде значно легше зробити правильний вибір. Приємних покупок!