Теплі підлоги для опалення приватних будинків, квартир та громадських приміщень за останні роки стають все більш популярними завдяки своїй ефективності та простоті обслуговування. Щоб опалення було як економічним, так і комфортним, при встановленні теплої підлоги потрібно правильно зробити три речі:
- Обрати тип.
- Укласти.
- Підібрати обраний тип теплої підлоги до підлогового покриття.
Будь-яка робота з теплотехніки повинна розпочинатися з складання технічного проекту. У проекті теплої підлоги обов'язково повинні бути вказані:
- Підігрівана площа.
- Тип обігріву.
- Рекомендоване підлогове покриття.
КЛАСИФІКАЦІЯ
Тепла підлога різниться за трьома видами обігрівальних елементів:
- Водяний (рідинний).
- Плівковий (інфрачервоний).
- Електричний (кабельний).
Водяна тепла підлога використовує воду або антифриз як теплоносій, що циркулює у полімерних трубах. Труба кожного контуру підігріву підключена до джерела тепла - котла чи теплового насосу. Це найефективніший вид теплої підлоги, але його використання в квартирах багатоповерхових будинків не рекомендується.
Плівковий (інфрачервоний) - це електричний підлоговий обігрів волнового нагріву. Його можна використовувати всюди, де є електроенергія.
Електричний (кабельний) застосовується там, де немає можливості використовувати або водяну теплу підлогу, або плівкову, наприклад, під плитку у вологих приміщеннях.
ПОРІВНЯННЯ ХАРАКТЕРИСТИК
СКЛАДНІСТЬ МОНТАЖУ (ВІД ПРОСТОГО ДО СКЛАДНОГО):
- Для укладання плівкового обігріву потрібно лише розгорнути підлоговий мат, закріпити його на основі і покрити чистовим покриттям.
- Монтаж електричного обігріву теж нескладний, але пов'язаний із загальними будівельними роботами - покриттям чистової стяжкою чи литтям підлоги.
- Роботи з установки водяної теплої підлоги також пов'язані із заливанням стяжки та великою відповідальністю. Якщо труба розірветься, вона затопить все, що буде на підлозі і поверхом нижче. Однак при правильному монтажі протікання виключено. Пошкодити трубу після заливання бетонного покриття можна тільки пробивши чистову стяжку, що звісно малоймовірно.
ТРИВАЛІСТЬ (ТЕРМІН СЛУЖБИ):
- Водяний теплий пол прослужить не менше 50 років, а обидва електричні розраховані на 15-річний термін експлуатації.
НАДІЙНІСТЬ
- 99,9% водяної теплої підлоги доживає до заявленого терміну експлуатації - цей варіант має виразні переваги перед конкурентами. У плівкових цей показник близько 40% - що є недоліком, а в кабельних може досягати 70% від заявленого виробником терміну.
ЕКОНОМІЧНІСТЬ
- Найекономічніший варіант обігріву підлоги - водяний. Навіть якщо ми використовуємо примусове подавання за допомогою циркуляційного насоса, споживання електроенергії на опалення всього приміщення не перевищує споживання звичайної лампочки накалювання на 50-60 Вт на годину.
- Плівковий обігрів - на другому місці. Споживання становить приблизно 150 Вт/м². Тобто на приміщення 20 м² потрібно 3 кВт * год.
- Електричний кабель під стяжкою 2 см має споживання електроенергії приблизно 30 Вт * год/п. м. На 1 м² площі кладеться приблизно 5 пог. м кабелю, що в сумі дає ті ж 150 Вт*год споживання електроенергії на 1 м² приміщення.
ШУМ ПІД ЧАС РОБОТИ
- При роботі електричного та водяного обігріву немає шуму. Водяний також повинен працювати безшумно. Але трапляється, що в систему теплої підлоги потрапляє повітря, яке створює невеликий шум. У цьому випадку потрібно випустити повітря через клапан. Також невеликий шум створює робочий циркуляційний насос. Тому насос слід встановлювати подалі від спалень та інших кімнат, де важлива повна тиша, особливо вночі. Головне при цьому - забезпечити вільний доступ до обладнання для технічного обслуговування.
ВАРТІСТЬ
Встановлення теплої підлоги, переваги та недоліки якої ми порівнювали, слід починати з проекту. Враховувати розташування, призначення приміщень та особливості їх експлуатації.
Водяний обігрів - найкращий за сумою всіх параметрів, проте встановлюється лише в приватних будинках, а в квартирах та на балконах його використання не можливе.
На другому місці - плівковий. Його можна використовувати скрізь, де тільки можна. Там, де це неможливо (наприклад, під плитку або в вологих приміщеннях), викладають електричний кабель. Жоден із розглянутих методів обігріву не є шкідливим для здоров'я.
Оберіть правильний вид обігріву підлоги та починайте його монтаж з розробки проекту.