У січні буде створено так звану міжнародну коаліцію артилерії. Про це заявили в Міністерстві оборони України.
Метою союзу буде посилення можливостей української артилерії, повідомляє Freeдом.
Однією з ключових проблем у війні є питання нестачі снарядів, особливо 155-го калібру. За даними Міністерства оборони України, ЗСУ на місяць використовує 110 тис. снарядів 155-го калібру. Це чверть від тієї кількості, яку використовує Росія. Мінімальна потреба української артилерії — 350 тис. А для успішних військових дій необхідна кількість — ще більша.
Для розв’язання цієї проблеми на початку наступного року Україна разом із Францією створює артилерійську коаліцію.
“У січні 2024 року в Парижі розпочне роботу Коаліція артилерії з посилення української армії. Про це повідомив заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк під час зустрічі з делегацією Сенату парламенту Франції. Зокрема, Збройні сили зацікавлені в подальшій закупівлі для своїх потреб самохідних артилерійських установок Caesar. У 2024 році заплановані випробування управління вогнем САУ Caesar із застосуванням штучного інтелекту. За словами заступника міністра оборони, застосування ШІ дасть змогу скоротити використання боєприпасів на пристрілювання та ураження цілей на 30%”, — йдеться в повідомленні Міністерства оборони України.
“Кілька батарей цих САУ перебувають на озброєнні ЗСУ та впевнено вирішують завдання, які стоять перед ЗСУ на полі бою. Виробник цієї артилерійської системи показує дуже хороші темпи збільшення виробництва. Якщо у 2022 році ці темпи становили дві артилерійські системи на місяць, то зараз, на 2023 рік, цей показник становить шість артилерійських систем на місяць. Наступного року компанія обіцяє вийти на показник вісім”, — заявив військовий експерт Defense Express Валерій Рябих.
САУ Caesar використовує снаряди 155-го калібру. За словами українського генерал-лейтенанта Івана Гаврилюка, САУ Caesar продемонстрували високу ефективність, точність і ці машини дуже необхідні. ЗСУ зацікавлені в подальшій закупівлі самохідних артилерійських установок Caesar, збільшенні поставок снарядів дефіцитного калібру.
З початку повномасштабного вторгнення США поставили Україні понад 900 тис. снарядів. Ще майже 0,5 млн передали країни Євросоюзу. 200 тис. снарядів надійшло від Великої Британії. Але для перемоги та деокупації українських територій снарядів необхідно ще більше.
“Найголовніше, що Франція забезпечує необхідними боєприпасами ці системи. Ця артсистема поліпшується до рівня високоточної, і при цьому знижується витрата боєприпасів досить серйозно — на 30%”, — пояснив військовий експерт Defense Express Валерій Рябих.
Росія з початку вторгнення вже витратила понад 12 млн боєприпасів і зараз також зіткнулася з нестачею снарядів і зносом стволів. При цьому не досягнувши бажаних цілей. Тим часом Україна такими коаліціями, як із Францією щодо САУ Caesar, вирішує одразу дві проблеми — за рахунок точності зменшує витрату снарядів і дає час військовій промисловості США та ЄС розвернутися у виробництві снарядів необхідного калібру на потрібну потужність.