Імплантація зуба – хірургічна процедура встановлення штучного кореня (імплантату) в кісткову тканину щелепи. Вона проводиться, коли був втрачений природний корінь. Сучасні дентальні імплантати являють собою титанові гвинти різної форми та довжини. Вони приростають до кістки (процес остеоінтеграції), забезпечуючи довговічну фіксацію, яка дозволяє використовувати зубні протези протягом 10-20 років.
Існує ряд випадків, коли потрібні зубні імпланти. Їх використання дозволяє зберегти об'єм кісткової тканини за рахунок функціонального навантаження. Методика дозволяє досягти високої естетики реставрацій завдяки стабільній опорі, забезпечує комфортну фіксацію при відновленні дефектів зубних рядів.
Коли саме потрібна імплантація зуба?
Імплантація зуба показана в таких випадках:
- Часткова або повна відсутність одного чи декількох зубів.
- Неможливість виготовлення класичного мостоподібного, часткового знімного або беззубого протеза через відсутність опори на власних зубах.
- Незадовільна естетика та функціональність раніше встановленого протезування – стискання заусениць, порушення дикції, погіршення фіксації з часом.
- Травматичне ушкодження зуба з повною втратою коронки або кореня.
- Для літніх пацієнтів як альтернатива тривалому ортопедичному лікуванню та носінню незнімних мостоподібних протезів, що атрофуються.
Дентальні імплантації підвищують якість життя, повертаючи людям повноцінний зубний ряд та комфортне приймання їжі.
Основні протипоказання до імплантації зубів
Існують певні стани і захворювання, які є протипоказаннями до проведення дентальної імплантації:
- Некомпенсований цукровий діабет. При діабеті спостерігається погане приживлення імплантатів.
- Тяжкі захворювання серцево-судинної системи, схильність до ендокардитів та міокардитів.
- Захворювання крові та кровотворних органів. Схильність до тривалих і надмірних кровотеч.
- Автоімунні та алергічні реакції на металеві протези в анамнезі. Можливе відторгнення дентального імплантату та алергічні реакції.
- Алкоголізм і наркоманія. Через високий ризик поганого догляду за порожниною рота та невиконання рекомендацій лікаря.
- Неконтрольовані системні інфекційні захворювання.
Вагітність та гострі інфекційні захворювання вимагають відтермінування операції. Інші випадки лікар-стоматолог розглядає індивідуально.