Київська міська рада прийняла додаткові управлінські рішення з метою забезпечення ефективного та результативного використання коштів міського бюджету під час здійснення публічних закупівель.
За таке рішення проголосували 75 депутатів під час засідання Київради 8 лютого. Про це повідомили у пресслужбі Київської міської ради. Як пояснив заступник міського голови — секретар Київради Володимир Бондаренко, питання публічних закупівель, які проводяться замовниками державної та комунальної форми власності, викликає у суспільства низку питань.
Зокрема, за його словами, все частіше виникають ситуації, коли очікувана вартість закупівлі відрізняється від цін на аналогічні предмети закупівель, наявні у відкритих джерелах.
«Боротьба проти корупції виходить на основні позиції, і це правильно. Починаючи з часу незалежності та до сьогодні Україна поступово посилює контроль над будь-якими корупційними ризиками. Ми будуємо нове суспільство, де питання відкритості та прозорості є у пріоритеті», — сказав Бондаренко.
Він зазначив, що з метою забезпечення ефективного використання столичного бюджету під час здійснення публічних закупівель були розроблені додаткові управлінські рішення — застосування превентивних антикорупційних механізмів.
«Зокрема передбачено проведення попереднього моніторингу цін на аналогічні предмети закупівлі в інтернет-маркетплейсах перед оголошенням закупівлі та визначення очікуваної ціни закупівлі із врахуванням результатів вказаного моніторингу.
Це дозволить належно обґрунтувати очікувану вартість закупівлі, оскільки ціна за одиницю товару буде визначена з урахуванням вже наявних конкурентних цін на відповідному ринку. А також мінімізувати можливість завищення цін замовниками», — пояснив Бондаренко.
Заступник міського голови — секретар Київради додав, що запровадження цих додаткових управлінських рішень буде сприяти підвищенню довіри до прозорості публічних закупівель та розвитку чесної та відкритої системи управління коштами територіальної громади.