У стратегічному плані розвитку КП "Плесо" йдеться про реконструкцію зон відпочинку на Березняках, озер на Теремках та Позняках.
У Києві у 2024-25 роках планують облаштувати чимало зон відпочинку біля водойм. Зокрема, зроблять реконструкцію пляжної зони на Березняках, а також біля озер на Теремках і озера "Сонячне" на Позняках. Проведення цих робіт коштуватиме міському бюджету загалом до 300 млн грн, передає інформатор.
Про заходи з відновлення старих зон відпочинку та побудову нових йдеться у стратегічному плані розвитку КП "Плесо", яке було нещодавно оприлюднено міською владою. Там зазначено, що у 2024 році планується здійснити значні витрати на ремонт та благоустрій водних об'єктів у Києві - мова про пляж "Березняки" (42,8 млн грн), зону відпочинку "Біла" (5,7 млн грн), територію біля озер на Теремках (20 млн грн).
У 2025 році, у свою чергу, заплановано відновлення та благоустрій зони відпочинку біля озера "Сонячне" на Позняках. Це буде досить недешевий об'єкт - на нього можуть витратити до 53 млн грн. У 2024 році загалом на пляжі Києва планують витратити до 193 млн грн. У 2025 році - до 107 млн грн.
Крім того, КП "Плесо" планує проводити травлення комарів (у 2025 році загальна площа складе 20 га) та підсипання піску для укріплення берегових ліній (12 тонн у 2024 році та 15 - у 2025-му). Зазначимо, що, за даними департаменту внутрішнього фінансового контролю та аудиту Київської міськради, цей план був схвалений 25 липня 2022 року, хоча в травні того ж року вже було відомо, що київські пляжі будуть закриті через відсутність укриття та сховищ.
Порятунок озера Синього та звільнення Почайни з тенет колектора
Нагадаємо, у листопаді 2023 року Інформатор писав, що на порятунок озера Синього на Виноградарському житловому масиві у Києві виділяють 96 млн, але рятувати його нікому. Тоді якраз було зірвано проведення вже другого поспіль тендеру на розчистку озера.
Також ми писали про те, що річку Почайну у Києві планують остаточно звільнити з бетонного колектору. Відновлення річки почалося у 2021 році, коли водойму дістали з колектору, розширили її русло до 4 метрів та почали укріплювати береги габіонами (сітчаста конструкція для укріплення берега).