Для побудови локальних мереж використовується мережеве обладнання двох типів – активне та пасивне. Поняття активне мережеве обладнання об'єднує групу приладів, котрі виконують інтелектуальні функції, зокрема приймання, передачу даних, розподілення та перенаправлення сигналу. Також пристрої активного мережевого обладнання можуть створювати канали та перерозподіляти навантаження між приладами-передавачами.
Ключовими компонентами активного мережевого обладнання вважаються:
-
мережеві комутатори;
-
роутери;
-
Wi-Fi точки доступу;
-
репітери;
-
концентратори.
Зупинимося детальніше на цих групах активного мережевого обладнання.
Мережеві комутатори та роутери — чи є різниця?
Роутер (котрий ще часто називають маршрутизатором) — один із найважливіших приладів активного мережевого обладнання. Саме роутер забезпечує обмін даними між комп'ютерами, а також мережами, котрі складаються з кількох ПК. Сигнал від провайдера надходить на роутер, далі він передає пакети мережевого рівня мережею.
Маршрутизатори обмежують навантаження на мережу, розбиваючи її на дрібніші домени.
Також для керування мережею використовуються мережеві комутатори (світчі). Ці прилади можуть з'єднувати кілька вузлів за адресами в межах однієї мережі. Такі прилади пересилають інформацію абоненту, використовуючи при цьому широкомовний трафік через вузли локальної мережі.
Відмінності бездротових точок доступу Wi-Fi
Компактні точки доступу отримують дані через Ethernet, перетворюючи їх на бездротовий сигнал 2,4 ГГц чи 5 ГГц. Точка доступу скеровує та отримує бездротовий трафік від сусідніх клієнтів. Такі пристрої відрізняються від бездротових маршрутизаторів тим що не мають функцій брандмауера, не захищають локальну мережу від загроз.
Точки доступу можуть використовуватися разом із маршрутизатором для розширення зони покриття бездротової мережі, покращення покриття «мертвих зон», віддалених кімнат. У випадках, якщо вам потрібно розширити покриття для великого приміщення, доцільно придбати додаткову точку доступу.
Точка доступу Wi-Fi за принципом дії дуже нагадує роутер, проте між ними є й різниця. Роутер — це мережевий пристрій, котрий відповідає за під'єднання до мережі Інтернет, розподіляє потоки, створюючи локальну мережу.
Точка доступу це також окремий пристрій, але з обмеженими можливостями, меншою кількістю функцій. Наприклад, вона здатна під'єднати пристрій до вже створеної мережі, без прямого під'єднання до провайдера.
Мобільний модем — інтернет завжди з вами
Мають попит пристрої, котрі можуть під'єднуватися до мережі Інтернет у будь-якому місці, де є доступ до стільникового зв'язку.
Такі компактні пристрої працюють за принципом передачі даних через радіохвилі. Це дозволяє користувачам залишатися в мережі за наявності стільникового покриття.
Обрати будь-який різновид активного мережевого обладнання вам допоможуть у магазині Comtrade.