14 березня у Польщі набув чинності закон, який дозволяє конфісковувати автомобілі (та інші автотранспортні засоби) у людей, які сідають за кермо в стані алкогольного сп'яніння.
Це положення поширюється на водіїв, які керують автомобілем у стані алкогольного сп'яніння більше 1,5 проміле. Згідно з новими правилами, втратити свої автомобілі зможуть і ті, хто спричинить ДТП після вживання алкогольних напоїв (від 0,5 до 1 проміле, вище цього значення конфіскація обов'язкова), розповідає Експрес.
У Польщі вилучили машини в українця і поляка: мали 2 і 3,2 проміле в крові
У перший день дії зміненого Кримінального кодексу Польщі поліцейські мали можливість імплементувати новий закон. ЗМІ швидко розповсюдили історії про перших водіїв, які втратили свої машини: вже через дві години після вступу в дію нових правил "попався" українець.
Близько 2-ї години ночі поліцейські з Устроня Шльонського зупинили громадянина України. 22-річний чоловік сів за кермо автомобіля Audi A3 з більш ніж 2 проміле алкоголю в крові. У нього відібрали водійське посвідчення та автомобіль. Подальшу долю чоловіка вирішить суд.
Ще один водій потрапив до рук поліцейських Кротошина. Правоохоронець помітив водія автомобіля Volvo, шлях руху якого вказував на те, що він може перебувати у стані алкогольного сп'яніння.
Під час перевірки з'ясувалося, що у 45-річного жителя Кротошинського району в організмі було більше 3 проміле алкоголю.
Вилучений автомобіль – Volvo V40 2015 року випуску, вартістю близько 40 тисяч злотих. Тепер автомобіль проведе на парковці сім днів. За цей час прокурор прийме рішення про його забезпечення, після чого суд винесе до Державної скарбниці рішення про його конфіскацію. Згідно з регламентом, конфісковані автомобілі мають бути виставлені на аукціон судовими приставами.
Поліцейські передали транспортний засіб "особі, яка заслуговує на довіру"
Як повідомляє портал BRD24.pl, ця дивна ситуація була викликана недостатньо розробленими нормативними актами. У Законі немає імплементаційних положень, які б визначали, що відбувається з конфіскованим транспортним засобом, доки суд не винесе рішення у його справі та не виставить його на аукціон податкової.
У поліції Великопольщі пояснили, що рішення про повернення транспортного засобу було прийнято для того, щоб "паркування автомобіля до закінчення процедури не спричинило витрат для Державної скарбниці".
Тому, після консультації з прокурором, транспортний засіб було передано "довіреній особі". "Особа, якій було передано автомобіль, зобов'язана утримувати автомобіль у справному стані та пред'являти його на будь-який запит, будь-то поліція, прокуратура чи суд. Звісно, сам водій ніяк не може користуватися цим автомобілем", – наголосив Анджей Боров'як в інтерв'ю BRD24.pl.