За даними аналітиків, противник міг завдати удару по телевежі на сході України для того, щоб викликати паніку в місцевого населення. Подібна тактика вже використовувалася в перші дні вторгнення, коли аналогічна атака була на Київ.
Росія продовжує проводити повітряно-інформаційну кампанію, яка пов'язана зі знищенням Харкова. У звіті американського Інституту вивчення війни розповіли, чого окупанти хочуть домогтися.
За даними аналітиків, регулярними ударами противник змушує українців залишати свої домівки, адже натякає на можливий масштабний наступ на сході.
Зокрема ЗС РФ намагаються порушити телевізійний сигнал у місті. 22 квітня по телевежі в Харкові було завдано серйозного точкового удару, після чого були певні проблеми з мовленням.
Водночас, як стверджує російська сторона, цей об'єкт нібито використовували у воєнних цілях і на ньому було "обладнання зв'язку та координації ППО".
Аналітики нагадали, як у перші дні війни росіяни завдали аналогічного удару по телевежі в Києві. Випадок 22 квітня може бути спрямований на те, щоб нагадати українцям про лютий 2022 року і тим самим викликати паніку в місцевого населення.
"Російське військове командування може спробувати знищити Харків за допомогою ракетних ударів і атак дронами, тим самим спричинити великомасштабне внутрішнє переміщення українських цивільних осіб, якщо російські військові визначать, що вони не можуть успішно захопити місто наземними операціями. Продовження своєчасної військової допомоги США та Заходу, зокрема, надання систем ППО та ракет, матиме вирішальне значення для оборони Харкова", — продовжили в ISW.
Нагадаємо, 22 квітня повідомлялося, що ЗСУ можуть призупинити наступ ЗС РФ, якщо допомога США прибуде без затримок, про що заявляли представники американського ISW. Найближчими тижнями російські окупанти можуть скористатися моментом, і тиснути на Сили оборони наступальними діями та обстрілами. Тепер багато що залежить від швидкості Вашингтона.