Існує думка, що ремінь ГРМ у сучасному автомобілі необхідно змінювати строго за регламентом або навіть раніше встановленого виробником терміну.
Але на практиці є чимало випадків, коли він ходить значно більше вказаного розробником часу. Багато в чому такого можна досягти, якщо стежити за ременем і робити все необхідне, щоб збільшити його термін служби.
Насправді заявлений виробником регламент щодо терміну заміни ременя ГРМ — це свого роду страховка від непередбачених обставин, коли елемент може обірватися на ходу. Як приклад можна навести будь-які бюджетні транспортні засоби, які часто зустрічаються в таксі. На таких машинах ремені часто ходять по 150-200 тисяч кілометрів без жодних нарікань. На будь-якому іншому автомобілі також цього можна досягти і не хвилюватися, що виріб обірветься у невідповідний момент.
То як же добитися цього й уберегти себе від зайвих витрат, адже процес заміни ременя та супутніх розхідників — це вельми затратний захід. Насправді збільшити термін служби виробу можна. Але тут важливо нагадати, що це зайві ризики для автомобіліста, адже елемент може «проходити» довше, а може обірватися. Тому варто добре задуматися про те, а чи доцільно це взагалі. Що ж до збільшення ресурсного терміну, то тут доведеться дотримуватися низки правил.
По-перше, автолюбителю слід одразу відмовитись від агресивної манери водіння. Будь-які різкі прискорення – це зайве навантаження не тільки на двигун, а й на всі приводні елементи. Ніхто не каже, що в цій ситуації варто завжди пересуватися з мінімальною швидкістю. Краще дотримуватися золотої середини, обмірковуючи кожну свою дію за кермом завчасно. Як показує практика, найбільше навантаження на ремінь під час пуску двигуна.
З цієї причини автолюбитель має подбати, щоб жодних проблем із запуском силового агрегату на холодну не було. Потрібно вчасно змінювати свічки та фільтри, стежити за якістю палива, а також відстежувати стан форсунок. Ще один момент, який заслуговує на увагу, — це ролики, а також помпа. Як показує практика, досить часто ремінь обривається внаслідок зносу підшипника, який з часом просто розсипається.
У свою чергу, щоб максимально продовжити ресурс ременя необхідно відстежувати працездатність помпи і при кожному ТО перевіряти стан роликів, а також підшипника. Найкраще, якщо це завдання візьме на себе фахівець, оскільки знаючий людина може відразу визначити, у якому стані перебувають механізми. Самому автомобілісту не варто чекати того моменту, коли в підкапотному просторі з’являться посторонні шуми, адже це вже загрожує потребою в дорогому ремонті, до якого рідко хто готується завчасно.