За законопроєкт №8300 Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів проголосували 294 депутати з усіх фракцій.
У вівторок, 20 травня, Верховна Рада УКраїни прийняла в цілому законопроєкт №8300 Про обов’язкове страхування і правову відповідальність власників наземних транспортних засобів. Його автори пов’язують з необхідністю адаптації українського законодавства до європейського згідно з угодою про асоціацію з ЄС. Документ узгоджує норми страхування авто з законодавством Єврооюзу, а головне нововведення - воно також здорожчає, розповідає Інформатор.
Про голосування у Раді ща новий законопроєт про страхування авто повідомили у Telegram кілька народних депутатів. Ймовірно, після другого читання і затвердженням президентом він набере чинності з 1 січня 2025 року.
Ірина Геращенко повідомила, що за законопроєкт проголосували 294 депутати з різних фракцій. За її словами, цей документ:
- підвищує рівень захисту потерпілих в ДТП осіб;
- запроваджує підходи, які відповідатимуть Директиві ЄС, до формування вартості договору ОСЦПВ;
- підвищує якість обслуговування клієнтів та впроваджуються електронні технології.
"У відповідність до світових стандартів корпоративного управління, а також для забезпечення ефективного виконання його гарантійних функцій, зокрема формування та управління централізованими страховими резервними фондами, запроваджується дворівнева система корпоративного управління МТСБУ", - написала вона.
Водночас Ярослав Железняк зазначив, що законопроєкт робить автоцивілку дієвою. Але він ще потребує правок, які запропонують найближчим часом.
Що зміниться у страхуванні
Головні зміни стосуються, по-перше, поступового підвищення розмірів страхових сум до тих рівнів, які зараз встановлені в ЄС. Тобто страхування буде дорожчим - і власникам авто треба бути до цього готовими.
По-друге, запроваджують швидке здійснення гарантійних виплат потерпілим особам за страховиків-банкрутів, на це пропонуємо 90 днів.
Крім того, буде діяти пряме врегулювання ДТП в усіх випадках, якщо шкода завдана лише транспортному засобу, що дозволить саме потерпілому звертатися за страховою виплатою до страховика навіть якщо винуватець не застрахований.
У документі також міститься норма, що розширює застосування європротоколу. Це потрібно, щоб в оремих випадках, передбачених законом, можна було оформлювати заяву про страхове відшкодування при ДТП без участі поліції.
Як писав Інформатор, у ВР хотіли змусити бездітних українців платити податок - схожий закон існував в СРСР. Однак законопроєкт викликав обурення в українців і його відкликали з парламенту.
Нагадаємо, ВР прийняла закон про добровільну мобілізацію в'язнів, а президент України Володимир Зеленський вже його підписав.