Під час тривалих відключень електроенергії можливість швидко розпалити багаття може стати справжнім порятунком.
Є шведська технологія, за допомогою якої можна швидко добути вогонь. Цей простий метод також відомий під назвою "шведська свічка" або "шведський смолоскип", розповідає Gazeta.ua.
Оберіть безпечне місце для багаття, яке знаходиться подалі від будівель та дерев. Зробіть круг із каменів або викопайте невелику ямку, щоб уникнути поширення вогню.
Для розведення багаття потрібно одне велике поліно (краще хвойне), розпал, папір і маленькі гілочки.
Спочатку потрібно встановити поліно на землі і за допомогою сокири або бензопили зробити чотири надруби зверху по всьому діаметру - хрест-навхрест, ніби розрізаєте пиріг. Не розрубуйте колоду до кінця: натомість залиште близько 20 см від землі. Якщо цей варіант вам не підходить, ви можете проробити широкий отвір збоку зрізу (не наскрізь).
Потім у щілину, що утворилася між розпилами, слід помістити хмиз, гілки або тріски, а також трохи паперу. Ще можна використовувати кукурудзяні чипси на зразок начос – вони справді допомагають швидше розпалити вогонь.
Плісніть зверху невелику кількість рідини для розпалювання та підпаліть конструкцію.
В результаті у вас вийде розвести багаття, яке довго горітиме. На відміну від "класичного" варіанта багаття, такий вогонь вам не доведеться постійно підживлювати.
Далеко не всі дрова добре підійдуть для опалення вашої оселі. Багато залежить від вашої конкретної потреби та типу обладнання, яке використовуєте при опаленні. Кілька порад щодо того, які дрова обрати, зібрала Gazeta.ua
Загалом для опалення використовують кілька типів дров. Найпоширеніші - пелети, стандартні та біопаливо.
До стандартного типу дров відносять дубові, ясенові, кленові та інші тверді породи дерева. Вони довго горять і забезпечують високу тепловіддачу. Їх вважають гарним варіантом для опалення та камінів.