З одного боку коренеплоди – це саме ті овочі, які здатні успішно пролежати в запасах всю зиму і слугувати постійним джерелом вітамінів у холодний сезон. З іншого – за найменшої помилки вони псуються чи проростають.
Про те, як правильно зберігати взимку буряк та моркву, детально розказало видання Good Harvest, повідомляє Обоз.юа. Якщо дотримуватись цих інструкцій, плоди збережуть смак та залишаться соковитими до самої весни.
Правильно збирайте урожай
Придатність моркви та буряка до зберігання залежить від вчасного збору врожаю. Коренеплоди мають бути не тільки добре достиглими, але й мати непошкоджену поверхню. Саме це захистить м’якоть від висихання чи загнивання.
Зазвичай в українському кліматі моркву потрібно встигнути зібрати до настання заморозків, а буряки викопати ще у вересні. Збирають ці плоди у суху погоду, щоби на них було якомога менше вологи – вона скорочує терміни зберігання. З кожного овоча гострим ножем зрізають гичку. Зріз має знаходитись якомога ближче до місця кріплення, але при цьому не зачіпати м’якоть. Перед закладанням на зберігання, моркву і буряк перебирають, зіпсовані чи пошкоджені плоди викидають чи їдять одразу, а решту добре просушують.
Методи зберігання моркви та буряка
Оптимальними умовами для зимового зберігання коренеплодів є погріб або підвал. Температура в таких приміщеннях тримається в середньому на рівні 2 градуси тепла, а також підтримується оптимальна вологість. Проте необхідно подбати про хорошу вентиляцію.
У підвал коренеплоди закладають у різний спосіб:
- в ящиках з прожареним піском, до якого можна додати 2% гашеного вапна чи крейди – це вбереже овочі від хвороботворної флори;
- у відкритих щільних поліетиленових пакетах або мішках – закрита тара створить парниковий ефект і плоди почнуть підгнивати;
- у повітропроникних кошиках чи ящиках – вони повинні мати отвори у стінках, додатково можна вкладати шари овочів на щільний папір чи картон;
- у ємностях зі свіжою тирсою, найкращим вибором стане хвойна, якою потрібно щедро пересипати всі плоди;
- буряки можна викладати верхнім шаром на ящики з картоплею або складати пірамідками на полиці, застелені соломою.
В умовах міської квартири коренеплоди можна зберігати на неопалюваному, проте утпленому балконі. Для цього найкраще вкладати їх у ящики та пересипати піском. Але подбайте про захист від морозних періодів. Наприклад, укривайте запаси теплою ковдрою.
У місті також можна зберігати моркву та буряк у замороженому чи висушеному стані. Така методика зберігання дозволяє добре зберегти смак плодів. Але варто мати на увазі, що після одного розморожування повторно заморозити овочі уже не вдасться – вони втратять свої властивості.