U-News » Відео » РФ порушує Женевські конвенції: на якому етапі перебуває створення спецтрибуналу за злочини проти України
Всі новини

РФ порушує Женевські конвенції: на якому етапі перебуває створення спецтрибуналу за злочини проти України

Україна представила документ, у якому висвітлюються порушення Росією Женевських конвенцій. Уперше його показав уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Документ отримав назву Московська конвенція про поводження з військовополоненими. Одна з цілей цієї ініціативи — привернути увагу міжнародного співтовариства до воєнних злочинів, які вчиняє Москва. Фіксація кожного випадку — доказ для спецтрибуналу над російською владою за агресію щодо України, інформує FREEДОМ.

15 особистих історій українських полонених та їхніх рідних містить документ, у якому висвітлюються порушення Росією Женевських конвенцій. Кожна історія — доказ геноциду українського народу та воєнних злочинів Російської Федерації. 

“Московська конвенція — це реальність, у якій ми живемо. Це пережили всі народи, які зіткнулися з росіянами протягом останніх 30 років. Стамбульський протокол 1999 року з розслідування катувань розрізняє 16 їхніх форм, щонайменше 14 із них Росія застосувала до українських військовополонених, і ми про це так само маємо постійно говорити світові”, — наголосив радник департаменту міжнародного права Міністерства закордонних справ України Богдан Чумак.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії Україні вдалося звільнити з російського полону 3 767 осіб. Однак, як зазначив уповноважений Верховної Ради з прав людини, країна-агресор продовжує утримувати десятки тисяч українських громадян. Точна кількість полонених залишається невідомою, оскільки Москва блокує доступ Міжнародного комітету Червоного Хреста. При цьому в своїх звітах комітет про це не згадує.

“Якщо Міжнародний комітет Червоного Хреста показує свою неефективність, ми створимо на базі омбудсменів світу нову організацію. Ми навіть уже почали комунікацію, і низка моїх колег висловили не тільки бажання брати в цьому участь, а навіть реально зробили деякі кроки. Наприклад, мій турецький колега приїхав в Україну, ми надали доступ до російських військовополонених, і він навіть публічно заявив, що відправив звернення російській стороні, щоб йому надали доступ до українських військовополонених на території РФ. Досі ми чекаємо публічної відповіді”, — повідомив Дмитро Лубінець.

Ще один факт воєнних злочинів росіян — депортація українських дітей. За даними омбудсмена Дмитра Лубінця, за понад тисячу днів повномасштабної війни Росія депортувала з України близько 19,5 тис. дітей. Додому вдалося повернути 1 012 маленьких українців. 

Факти злочинів Росії задокументовані Генеральною прокуратурою України. Матеріали для майбутнього спеціального трибуналу в Гаазі готують 16 прокурорів із шести країн, які входять до Євроюсту. У команді є і представники від США. 

Генеральна прокуратура України від початку повномасштабного вторгнення Росії відкрила майже 170 тисяч справ про воєнні злочини і злочини проти національної безпеки, підрахувало видання “Настоящее время”.

“Переважна більшість справ (143 906) пов’язана з порушеннями законів і звичаїв війни, до яких належать, наприклад, жорстоке поводження з полоненими або цивільними, застосування забороненої міжнародним правом зброї. Ще майже дев’ять тисяч кримінальних справ було заведено за статтею про колабораційну діяльність. 3,7 тисячі — за статтею про держзраду. 3,2 тисячі — за статтею про посягання на територіальну цілісність України. У скоєнні злочинів правоохоронні органи України підозрюють понад 700 представників військово-політичного керівництва Росії”, — зі статті “Настоящего времени”.

Як раніше пояснили в українському Міністерстві закордонних справ, спеціальний трибунал є фактично єдиною можливістю притягнути до відповідальності вище політичне та військове керівництво Росії саме за злочин агресії. 

Бо Міжнародний кримінальний суд не має компетенції розслідувати злочини агресії проти конкретно України через певні правові обмеження. Такий трибунал доповнюватиме роботу суду.  

Створення спеціального трибуналу підтримали Канада, США, Японія, Грузія, Нова Зеландія, Велика Британія та ціла низка країн Євросоюзу — загалом 44 держави, а також Європарламент і Парламентська асамблея Ради Європи.

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Володимира Путіна за підозрою в депортації українських дітей і в скоєнні воєнних злочинів в Україні. Путіна можуть заарештувати на території 123 країн, які ратифікували Римський статут.

Читай U-News в Google News

Читають Коментують
Британка осоромилася, надіславши відверті фотографії "не за адресою"
23 311
Курйоз у відпустці: туристка втратила нижню білизну під час подорожі
20 387
Чоловіка двічі вдарила блискавка, але він продовжив ловити рибу: яке його самопочуття
16 986
Бурятський «опосум». Щоб не повертатися на війну в Україну, окупант вирішив прикинутися мертвим
16 898
У Румунії жінка підпирала двері шматком бурштину за мільйон євро
16 774
Соцмережі вибухнули мемами після відповіді Зеленського на запрошення Фіцо
15 786
Ці прості способи допоможуть позбутися конденсату на вікнах за 5 хвилин
15 598
"Вкрали корейців" на Курщині: Скабєєва видала "перл" про ЗСУ
13 632
Жінка показала себе після перукарні: люди пишуть, що краще б вона не виходила з дому
12 870
Рейтинг розміру грудей: стало відомо, на якому місці українські жінки
12 769
Риба з "людськими зубами" приголомшила сім'ю, яка збиралася її з'їсти
11 637
"Уже не разом": журналістка розповіла, що сталося зі шлюбом Дмитра Комарова
11 548
Симптоми утворення тромбів і продукти, що захищають від них
11 014
Марина Боржемська викликала бурхливі відгуки виглядом у мінітопі та шкіряній спідниці
0
Названо найкорисніші напої для здоров'я: захищають від низки захворювань
0
Вчені виявили зв'язок між тяжкою серцевою хворобою та поширеними ротовими бактеріями
0
Знають не всі водії: що означає значок "фонтан" на панелі приладів авто
0
Міша Романова повідомила про болісне розставання з радником Зеленського
0
Думка кардіолога: чому не можна почистити судини
0
Коли слід замінити свічки запалювання: названо вірних ознаки
0
Забудьте про дороге чіа. Це українське насіння творить дива
0
Що роблять російські судна в Чорному морі, розповів Плетенчук
0
Північнокорейський контингент на Курщині закінчиться до квітня — оцінки втрат
0
10 надійних кросоверів із низькою витратою палива для далеких поїздок
0
Жінка подолала смугу перешкод, щоб непомітно потрапити на літак
0
Незручне мовчання під час спілкування: способи, які допоможуть його уникнути
0
Розкрито 8 сигналів тіла, які вказують на сексуальний інтерес

Психолог з коледжу Клермонта Маккенна Рональд Е. Ріджіо ...

Як часто жінкам треба міняти спідню білизну: це варто знати кожній представниці прекрасної статі

Трусики – це вкрай необхідна частина гардеробу кожної ...

Гриль як стиль життя: як обрати правильний гриль для вашого дому

Гриль давно став не лише способом приготування їжі, а й ...