Правильне становище тіла під час керування не тільки забезпечить комфорт, але й допоможе уникнути проблем зі здоров’ям.
Якщо автомобільне крісло не налаштовано належним чином, це може призвести до перенапруги різних частин тіла. Лікар-невролог в інтерв’ю розповів, які положення сидіння шкодять найсильніше.
Що варто знати
Однією з найпоширеніших помилок є надто сильне відкидання сидіння машини назад. У цьому випадку водії зазвичай нахиляються вперед, щоб дотягнутися до кермового колеса і зберегти контроль. Така поза збільшує навантаження на хребет і може спричинити деформацію міжхребцевих дисків. Згодом це може спричинити серйозніші проблеми з хребтом. Крім того, у такому положенні може посилитися тиск на внутрішні органи, що може порушити їхнє нормальне функціонування.
З іншого боку, сидіти надто низько і далеко від рульового колеса, витягнувши руки, щоб тримати його, може бути не лише незручно, а й небезпечно. У цьому становищі стає складніше виконувати швидкі маневри, коли це потрібно. Що, своєю чергою, може бути питанням життя чи смерті в екстрених ситуаціях.
Також небезпечно, коли сидіння встановлене під прямим кутом або перпендикулярно. Хоча це може здатися правильною позою, насправді це може спричинити м’язову напругу та порушити кровообіг. Щоб уникнути цих проблем, дуже важливо знайти зручне та безпечне положення для сидіння. Важливо відрегулювати висоту крісла і нахил спинки так, щоб спина повністю стикалася з сидінням, не закидаючи голову назад.