Зима – період, коли заправляти автомобіль традиційно доводиться частіше через складні умови експлуатації транспортного засобу.
У зв’язку з цим багато українців відчайдушно шукають спосіб скоротити витрату пального в цю пору року, оскільки ціни на АЗС залишають бажати кращого. «Твоя машина» пропонує розглянути вісім робочих секретів зимової економії, про які ви могли навіть не замислюватися.
Прогрів на ходу
Сучасні автомобілі не вимагають тривалого прогріву навіть взимку. Багато експертів рекомендують замінити довгу роботу на холостому ходу акуратною поїздкою на низьких обертах. Перші кілька кілометрів просто варто уникати різких прискорень і гальмувань. Це дасть змогу плавно довести двигун до робочої температури, не піддаючи внутрішні компоненти ризику зносу.
Зберігати машину в теплому приміщенні
Намагайтеся не тримати своє авто в холоді. Це дасть змогу скоротити час на прогрів і скоротити витрату палива.
Плавна їзда
Агресивна манера водіння завжди веде до перевитрати палива. Намагайтеся водити машину плавно без різких прискорень і гальмувань, підтримуючи швидкість руху на оптимальному рівні.
Уникнення заторів
Плануйте свій маршрут так, щоб не потрапляти в затори. На деяких ділянках вони утворюються регулярно, тому намагайтеся уникати таких місць.
Якісний бензин
Не варто думати, що дешевий бензин дасть вам змогу заощадити на заправці. Часто він низької якості і буде витрачатися швидше. До того ж таке паливо може погубити вашу машину.
Використання менш в’язкого моторного масла
Олива меншої в’язкості взимку чудово підходить для автомобілів, оскільки дає змогу швидше змастити фрикційні елементи двигуна і скоротити час прогріву.
«Розвантаження» від снігу, криги і зайвого вантажу
Іноді налиплі на автомобіль лід і сніг настільки багато важать, що це позначається на витраті палива. Також ожеледь погіршує аеродинаміку.
Перевірка тиску в шинах
Багато хто забуває, але тиск у шинах також впливає на витрату палива автомобілем. Особливо це актуально взимку, оскільки зниження температури може позначитися на рівні тиску. Це в свою чергу призводить до падіння паливної ефективності.