10-річна Кінлі Роджерс, яка народилася з двосторонньою розщілиною губи, всиновила собаку з такою ж особливістю.
Як розповіла мама дівчинки Кімберлі Роджерс, приблизно у шість років Кінлі почала помічати свою особливість. Інші діти теж звертали на це увагу.
“Вони змушували її відчувати себе іншою та наголошували на її відмінностях”, – поділилася жінка.
У лютому 2024 року Кінлі поцікавилася в мами, чи бувають у собак розщілини губ. Саме тоді в Кімберлі, яка виховує п’ятьох дітей, виникла ідея.
Вона почала досліджувати це питання і знайшла “Cleft Rescue Unit” — некомерційну організацію в Рочестері, штат Нью-Йорк, яка рятує цуценят із розщілинами губи, піднебіння та іншими особливостями. Роджерс зв’язалася з Ліндсі Вайсман, засновницею та директоркою організації.
Зазначається, що розщілина губи або піднебіння — це отвір у верхній губі чи піднебінні, який формується ще в утробі матері. Він може виникати через генетичні або екологічні фактори, а іноді й через їхню комбінацію.
Вайсман знаходить собак з такими особливостями. Зокрема, заводчики та ветеринарні клініки звертаються до неї, виявивши серед новонароджених цуценят тих, хто має розщілини чи інші особливості. Волонтери, як і сама Вайсман, доглядають за цими цуценятами, доки вони не стануть достатньо здоровими для всиновлення.
Жінка привозить цуценят на заходи та в табори для дітей із черепно-лицевими аномаліями. У липні в Нешвіллі вона познайомилася з Роджерс і її дочкою в одному з таких таборів. Саме тоді Кінлі вперше зустріла Теннессі — п’ятитижневого бостон-тер’єра з розщілиною губи.
“Тенні такий самий, як вона”, — зауважила Кімберлі, додавши, що вони навіть народилися в один день — 4 червня.
“Це дає їй щось, із чим вона може себе асоціювати. Вона більше не почувається самотньою”, – наголосила жінка.
Роджерс всиновила Теннессі у вересні, і, за її словами, вплив собаки на життя доньки виявився величезним.
“Відтоді як у нас з’явився Тенні, вона більше не запитує, чому вона інша. Між ними є особливий зв’язок. Тенні став її підтримкою”, – зізналася мама дівчинки.
За словами Вайсман, догляд за цуценятами з особливими потребами може бути виснажливим як емоційно, так і фінансово. Собаки з розщілиною піднебіння, зокрема, часто мають інші проблеми зі здоров’ям. Вайсман співпрацює з двома хірургами з Університету Рочестера, які за потреби безкоштовно проводять операції таким цуценятам.
Водночас вона наголосила, що для людей із черепно-лицевими особливостями, зокоема для дітей, важливо мати можливість спілкуватися з цими собаками.
“Якщо хтось не може взяти цуценя, я завжди запрошую їх просто погратися з ними”, — розповіла Вайсман.