Президент Володимир Зеленський у вівторок, 24 лютого, опублікував відеозвернення до українців з нагоди четвертих роковин повномасштабного вторгнення росії.
Звернення було записане в кабінеті глави держави у бункері на Банковій, де він у перші дні війни проводив телефонні переговори з лідерами світу.
Зеленський нагадав, що росія планувала захопити Київ за три дні, однак цей план зазнав поразки завдяки мужності та стійкості українців.
Глава держави пригадав перші розмови з міжнародними лідерами у бункері, зокрема з президентом США Джо Байденом. «Володимире, є загроза, вам треба терміново залишити Україну. Ми готові допомогти», — наводить слова Байдена Зеленський. Він відповів: «Мені потрібна зброя, а не таксі».
За словами президента, у перший день повномасштабного вторгнення всім українцям було страшно і боляче, проте на якомусь «невидимому рівні» усі розуміли: іншої України немає.
"Наші люди не підняли білий прапор, а захищали синьо-жовтий. І окупанти, які думали, що тут їх зустрінуть черги з квітами, побачили черги у військкомати. Наші люди обрали опір", — підкреслив Зеленський.
Він додав, що воїни та цивільні разом допомагали «заблукалій росії знайти єдину вірну дорогу».
"Ніхто не знав, що буде завтра, але всі розуміли: кожне завтра треба здобувати. Україна повинна була стояти, стояти держава попри все. І попри все мала працювати наша Україна", — заявив президент.
