Журналісти розповіли історію Тетяни Матяш-Мирної, яка у 2024 році втратила єдиного сина Марка через удар російських окупантів по Харкову.
30 жовтня 2024 року родина жінки – вона, чоловік, 11-річний син Марк і племінник Назар – були у квартирі в Салтівському районі міста. Після оголошення тривоги усі вони вийшли в коридор. Тетяна виходила з ванни до рідних, коли стався приліт – вибуховою хвилею жінку відкинуло, а двері зачинилися. Харків’янку витягнули з-під завалів рятувальники й одразу направили до лікарні.
“Привезли до реанімації, зробили екстрену операцію. У мене були перелом хребта, зламані ребра, там великий перелік що було. Пробиті легені. Мені ж боялися казати, що син загинув. Питала про свою дитину в реанімації, а всі просто виходили й мовчали“, – згадує вона.
Того вечора від російської ракети загинуло троє людей: син Тетяни Марк, хлопчик Борис, який приїхав до бабусі, а також юнак з третього поверху.
Тетяна не могла бути на похороні єдиної дитини й попросила у чоловіка хоча б телефоном попрощатися із сином.
“І він підставив свій телефон до вушка Марка. Дякую лікарям, які дозволили мені в реанімацію принести телефон. І я так із сином прощалася“, – розказує жінка.
Тетяна поділилась, що виконала обіцянку сину – завела собаку, як хотів Марк. Батьки домовлялись з сином завести домашнього улюбленця після закінчення війни.
“Війна не закінчилася, але ми купили собаку. Його звуть Марсель. Марічек хотів лабрадора, але ми зараз орендуємо житло, великого собаку ніхто не дозволить. Тож узяли маленького, французького бульдога“, – говорить харків’янка.
