Експерти радять у червні розкласти у саду використані чайні пакетики. Це допоможе захистити ваші улюблені рослини від надмірної спеки.
Висока температура може призвести до швидкого випаровування води з ґрунту, через що коріння не зможе залишатися зволоженим. Про це пише Express.
Якщо коріння не зможе поповнити втрачену воду, рослина, ймовірно, зів’яне, на її листі з’являться опіки, і відбудеться процес, який називається гідравлічною недостатністю, під час якого всередині стебла утворюються бульбашки повітря.
Після настання гідравлічної недостатності рослинам буде дуже важко транспортувати воду від коренів до листя, і вони можуть не відновитися навіть у разі подальшого поливу.
Бретт Керлі з Едмонтонського садівничого товариства розповів, що чайні пакетики можуть стати простим способом зберегти вологу.
Бретт пояснив: "Використані чайні листки містять необхідні поживні речовини, які можуть поліпшити стан ґрунту. Це допоможе поліпшити структуру ґрунту, не лише провітрюючи його, а йпідвищуючи його здатність утримувати вологу, що корисно для рослин, які потребують постійного зволоження".
Як використовувати чайні пакетики в саду
Все, що потрібно зробити, — це зібрати використані чайні пакетики, розрізати їх і розсипати вологі листки навколо основи рослин. Також може бути корисно за допомогою лопати обережно перемішати чайне листя з верхнім шаром ґрунту.
Обов’язково перевіряйте, які саме чайні пакетики ви використовуєте, оскільки деякі з них містять пластикову сітку, яка не розкладається в ґрунті й може завдати рослині шкоди, а не допомогти їй. У саду використовуйте лише чайні пакетики з позначкою "на рослинній основі", "біорозкладні" або "без пластику".
Важливо зауважити, що чайне листя має кислий pH, і є рослини, які просто обожнюють кислий ґрунт, наприклад, гортензії, троянди, помідори, лохина, папороті та камелії.
Однак рослини, що віддають перевагу лужному ґрунту, такі як лаванда, розмарин, шавлія та чебрець, погано приживатимуться в ґрунті, багатому на органіку, тому будьте обережні.
