В ексклюзивному коментарі експерт з палива поділився з Інформатором строкам розв'язання кризи з автогазом.
В Україні наразі складна ситуація з газом для автомобілів. Частково вона пов'язана з блокуванням кордону польськими далекобійниками. А страждають від цього українські водії, які не можуть знайти пальне на заправках. Ми поговорили з експертом з паливного ринку Сергієм Куюном щодо того, яка ситуація в регіонах та коли криза з автогазом закінчиться, повідомляє Informator.
Експерт з паливного ринку і директор Консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн 23 листопада у фейсбуці опублікував допис, в якому зазначив, що попри сподівання криза на ринку скрапленого газу досі триває. У половині областей зник газ на заправках, які відносять до групи "Приват". А там, де є газ, він коштує від 39,6 грн/л.
За словами Сергія Куюна, зараз у частині заправок мереж "UPG", "Socar", "MOTTO", "БРСМ", "Авантаж" відсутній газ. Причина — блокування польського кордону, через який саме автотранспортом надходило 30% імпорту або близько 25% ринку скрапленого газу. Детальніше про це можна послухати у YouTube.
Ми продзвонили вказані Сергієм Куюном мережі АЗС. Нам повідомили, що системних проблем там немає. Але факти відсутності газу на окремих заправках заперечувати не стали. За їхніми словами, могли не встигти вчасно підвезти необхідну кількість. Проте Сергій Куюн наголошує, що така ситуація не нормальна, коли у значної кількості мереж на окремих заправках у половині регіонів України не вистачає газу, це помітні збитки для АЗС.
"Із перелічених мною мереж АЗС не на всіх станціях немає газу. На деяких заправках залишки газу є. Найбільш проблемна мережа - "приватівська" (сюди журналісти зараховують мережі "ANP", "Авіас", "ЗНП", "ЮКОН", "Rubix", "Мавекс", "Sentosa" та деякі інші - Авт.). У половині регіонів на "приватівських" заправках газу взагалі немає, а у половині - по-різному (десь є, десь немає). Точної статистики ніхто не дасть", - каже Сергій Куюн.
За словами експерта, дані формуються на основі опитувань мереж, учасників ринку на місцях. Він зазначає, що це дуже не типова ситуація. А для ринку — катастрофа.
"Таке було минулого року, коли була криза. І все. А до цього подібного не бачили років 20. Можливо, з точки зору споживача або стороннього спостерігача це не вражає. Але така подія сигналізує про серйозні проблеми.
Усі ці мережі хоч і відомі, але не єдині в країні. У решті — газ є. Так, він коштує дорого, але він є. За нашими оцінками, потрібно ще пару тижнів, щоб ринок наповнився. Після цього настане зниження цін", - підсумовує Сергій Куюн.