Стало відомо, як можна захистити автомобіль від угону.
Якщо вірити статистиці, то в Україні пік автокрадіжок припав на 2022 рік, коли було зафіксовано 4194 викрадення. Це, до речі, майже вдвічі більше, ніж 2021 року. Зростання автозлочинності експерти пов'язали з початком повномасштабного вторгнення РФ. Втім, уже 2023-го кількість автокрадіжок виявилася меншою за довоєнний рівень. При цьому зловмисники мають улюблені марки авто, які вони готові викрадати вдень і вночі. І з вулиці, і зі стоянок, і з гаражів. Так, у трійку вибирають злодії входять Toyota Land Cruiser 200 та 300, Toyota Camry та Lexus LX. Проте насамперед злодії звертають увагу на типові слабкі місця в автомобілів, пише hyser.
Як правило, викрадачі автомобілів діють так, як би поводився справжній власник машини: відкривається капот і просто перерізається провід, що йде до сирени. Після чого можна, абсолютно не побоюючись уваги з боку перехожих, спокійно демонтувати автосигналізацію, завести автомобіль та виїхати. Є правда, і слабкі місця в автомобілях, які викрадачі вміло використовують.
ТОП-5 слабких місць у вашому автомобілі, якими користуються злодії
Розбите скло. За статистикою, більшість спроб проникнень відбуваються через розбите вікно водія. Причина проста: на правій задній стійці під обшивкою знаходиться блок штатної сигналізації.
Спосіб захисту: наклеїти на скло броньовані плівки.
Підкапотний простір. Дуже часто ЕБУ (електронний блок управління) знаходиться під капотом.
Спосіб захисту: встановлення замків капота та заміна кріпильних болтів на зривні, встановлення сталевого кожуха для локального захисту ЕБУ
Автозапуск. 97% автомобілів з безключовим доступом зламати можна за лічені хвилини: злочинцеві потрібні лише ретранслятор та спільник. Один викрадач прямуватиме в безпосередній близькості від господаря машини, скануватиме і посилюватиме сигнал, а другий — орудуватиме в автомобілі. Обгортка з фольги, на жаль, не забезпечує повного захисту від перехоплення сигналу.
Зазначимо, що на такий прийом хакерів не піддаються: Range Rover Evoque, Land Rover Discovery і Jaguar I-Pace.
Аналогічно знижують рівень захисту машини майже до нуля "сигналки" з автозапуск двигуна. У панель приладів встановлюється додатковий ключ, прописаний в штатному блоці іммобілайзера.
Личинка дверей водія. Найчастіше при спробі відкрити водійські двері викрадачі висвердлюють внутрішній болт кріплення личинки замка, виймають його і відчиняють двері за допомогою викрутки. Інший варіант - закрутити в личинку шуруп і вирвати за допомогою спеціального екстрактора, потім провернути внутрішню частину замка викруткою.
Для захисту рекомендується встановити дверні блокатори.
Штатний іммобілайзер. До діагностичного роз'єму в салоні машини викрадачі підключають новий чіп-ключ і прописує його в пам'яті штатного іммобілайзера, а потім за допомогою кнопки запуску двигуна або спеціального інструменту в личинці замку запалювання легко заводить машину.
Спосіб захисту: встановити охоронний комплекс із криптокодом, цифровим модулем управління блокуванням дверей та захистом від електронного злому.