Ср, 02 квітня 2025
U-News » За кордоном » Опозиція Грузії та президентка не визнають результатів парламентських виборів: що відбувається у країні
Всі новини

Опозиція Грузії та президентка не визнають результатів парламентських виборів: що відбувається у країні

Опозиційні партії, президентка Грузії Саломе Зурабішвілі та частина громадянського суспільства відмовляються визнавати результати парламентських виборів у країні.

17 листопада у Тбілісі розпочався новий виток протестів: прихильники проведення нових виборів встановили близько 30 наметів біля Тбіліського державного університету. Спочатку акція мала тривати 24 години, інформує FREEДОМ.

“Я стою тут, щоб висловити протест проти диктатури, проти уряду, який намагається відсунути нас від Європи, від нашого європейського майбутнього, і повернути нас до Радянського Союзу і до російського уряду. Ми ніколи не здамося і будемо боротися до кінця”, — наголосила учасниця протесту Наталі Твалтвадзе.

Правляча більшість у грузинському парламенті відмовляється проводити нові вибори і продовжує реагувати на грузинський протест силою. Так, уже на третій день акції поліція розігнала наметове містечко: співробітники правоохоронних органів вихоплювали людей по одному і кудись відводили. 

Також, як повідомив грузинський медіаомбудсмен, поліцейські заважали журналістам висвітлювати мітинг. Під час затримання одному з них пошкодили око і губу. У грузинському Міністерстві внутрішніх справ повідомили, що у відділи привезли 16 протестувальників.  

Президентка країни Саломе Зурабішвілі виступила проти таких дій з боку правлячої партії “Грузинська мрія”. Вона також не визнала результати парламентських виборів, заявивши, що оскаржить їх у Конституційному суді, й запропонувала провести нові.

“Ці вибори не визнає велика частина суспільства і вона продовжує свій справедливий протест і незгоду з цим. Не визнають ці вибори неурядові та спостережні організації: як усередині країни, так і поза нею. Вони не називають вибори вільними і справедливими. Минуло три тижні й жоден наш головний демократичний партнер не визнав цих виборів. Вони, навпаки, роблять акцент на порушеннях… Вирок винесено: ці вибори не відбулися”, — із заяви президентки Грузії.

І хоча ймовірність того, що Конституційний суд Грузії скасує вибори, мала, експерти пояснюють, що такі дії обов’язкові.  

“Конституційний суд перебуває під повним контролем олігарха Бідзіна Іванішвілі та його російської проксі-сили, яку ми називаємо “Російська мрія” (партія “Грузинська мрія”, — прим.). Тож суто з практичного погляду, там нічого не зміниться. Інше питання, що це необхідно робити для того, щоб зберегти юридичний механізм у разі політичної волі, щоб ці вибори було скасовано і призначено нові”, — пояснив член політради “Єдиного національного руху” Грузії Дмитро Шашкін.

20 листопада стало відомо, що опозиція Грузії призупинила протести проти підсумків парламентських виборів. Як повідомляє “Эхо Кавказа”, організатори мітингів ухвалили рішення тимчасово розпустити учасників акції для розробки нового плану дій.

Тим часом разом із громадянським суспільством на правлячу грузинську партію чинить тиск і міжнародне співтовариство. Зокрема, Європейський Союз уже анулював підтримку грузинських збройних сил по лінії Європейського фонду миру, а також виділення 121 мільйона євро уряду Грузії.

Ба більше, за словами глави європейської дипломатії Жозепа Борреля, ЄС відправить до країни політичну місію, яка вивчить повідомлення про порушення на парламентських виборах.

“Лідери “Грузинської мрії” відхилили країну від курсу до Європейського Союзу, йдучи проти прагнення грузинського народу і мети країни бути в ЄС. Ми всі хочемо одного, щоб Грузія повернулася на європейський шлях, і це потребуватиме зусиль. Ми направимо в Грузію місію, обговоримо закономірності, вибори мають бути розслідувані, а уряд має здійснити рішучі зміни шляхом конкретних дій. Грузія не зможе рухатися вперед у відносинах із Союзом, не зможе просунутися європейським шляхом без кардинальних змін”, — наголосив глава дипломатії ЄС.

Грузія прагне приєднатися до Євросоюзу. Нагадаю, 3 березня 2022 року Тбілісі подав заявку на членство в ЄС. Водночас у країні почали ухвалювати закони, що обмежують права громадян.  

У правлячій партії говорять про те, що нібито хочуть захистити країну від іноземного впливу і від втягування у війну з Росією. Після початку проведення такої політики ЄС заморозив заявку Грузії на членство в союзі.

Читай U-News в Google News

Читають Коментують
Двійника Зеленського знайшли в TikTok: як виглядає копія президента
48 284
Відома співачка повертається на сцену через 10 років після викрадення та зґвалтування
37 126
Сміялись всі: як мільйонер потрапив у незвичну ситуацію на пляжі
33 076
Підвищений холестерин. Декілька натуральних способів очистити судини
30 943
Онколог перерахувала кращі продукти для оздоровлення кишечника
24 511
Лукашенко виступив на інавгурації в піджаку з плямами: де його замастили
22 266
Принизили, зарахувавши Козловського в бригаду НГУ: Кондратюк розповів про ганьбу зі співаком
22 118
Яценюка затролили в мережі після слів про готовність служити в ЗСУ
21 087
Затриманий утік із кімнати допиту поліції, пробивши стіну ногами: відео стало вірусним
15 338
Дружина спіймала чоловіка на зраді завдяки його бажанню отримати знижку при покупках
15 155
Що відбувається з організмом при вживанні часнику, розповіли медики
14 794
Частину пенсіонерів звільнили від сплати за комунальні послуги: кого це стосується
13 838
Лікар перерахувала продукти, від яких краще відмовитися після 50 років
12 122
Лікар перерахувала продукти, від яких краще відмовитися після 50 років
3
Туалет на вулиці та подача води відром: у Києві здають в оренду цікавий "таунхаус"
0
5 речей, які ніколи не можна робити на порозі: дізнайтеся їх, щоб не потрапити в пастку
0
Названо найменшу європейську країну з безкоштовним громадським транспортом
0
Трамп погрожує Росії тарифами: що викликало гнів президента США
0
10 речей, які чоловіки вважають огидними у жінках
0
На 4 знаки Зодіаку чекають випробування: кому пророкують зміни, а кому - конфлікти
0
4 правила при вирощуванні картоплі на одному місці: про що не варто забувати
0
Як використовувати дріжджі при вирощуванні кімнатних квітів
0
Німеччина розмістила війська в Литві чисельністю 5000 осіб
0
Щасливий випадок: у США родина дивом возз'єдналася з улюбленцем, який зник три роки тому
0
Чим обробити кущі помідорів, які погано цвітуть
0
Важливо запам'ятати всім вірянам: що не можна робити в церкві
0
Чоловіки божеволіють від цього: 7 дрібниць, які варто робити у стосунках

У стосунках важливі не лише великі вчинки, а й дрібниці, ...

Що місце побачення може розповісти про наміри вашого коханого

Чоловіки відомі своєю прагматичністю і передбачливістю. Але ...

Дивний продукт, який можна додати до ранкової кави за в’єтнамським рецептом

Якщо ви любитель покавувати, то певно вже пробували ...