Зола є широко використовуваним добривом у садівництві завдяки своїм корисним властивостям. Однак важливо зазначити, що не всі рослини процвітають, коли їх удобрюють золою.
Хоча зола містить основні поживні речовини, такі як калій, кальцій, магній і фосфор, її основною характеристикою є здатність підкислювати ґрунт, пише uaportal.
Це може бути корисним для певних рослин, таких як полуниця, малина та картопля. Однак існують певні садові культури, які не люблять кислий ґрунт, і їх ніколи не слід удобрювати золою.
Ось деякі рослини, які не слід удобрювати золою в саду, і причини, що стоять за цим:
Редис: додавання попелу в ґрунт може призвести до пустоцвіту редиски, що стане причиною відсутності врожаю.
Щавель: він процвітає в слабокислому ґрунті, тому таке підживлення може порушити його ріст.
Кавун: така практика може негативно вплинути на рослини кавуна. Зола втручається у водний обмін, що призводить до гниття плодів і затримки росту.
Крім цих рослин, існують певні сорти, які не слід посипати золою в саду. До них відносяться азалії, гортензії, камелії, лаванда і календула. Ці рослини мають специфічні уподобання щодо ґрунту, і їм краще обійтися без такого удобрення.
Важливо також зазначити, що золу не слід використовувати під хвойні рослини, такі як ялівець, ялина, туя, модрина та ялиця.