Українців попереджають про ризик потрапити до ситуації експлуатації або насильства
За даними Міжнародної організації з міграції (МОМ), кожен другий українець готовий прийняти принаймні одну ризиковану пропозицію. Проте, вона може призвести до потрапляння в ситуацію експлуатації, торгівлі людьми або насильства. Як цього уникнути і куди звертатися в разі підозри на незаконні дії, повідомляє Informator.
Іноді, такі пропозиції, як «поїхати за кордон на хорошу роботу, але без оформлення», ніщо інше, як вербування. Про це вчергове попереджають в Мінсоцполітики України. Вербування може здійснюватись приватними особами, фірмами, що займаються посередництвом у працевлаштуванні за кордоном, шлюбними або модельними агенціями тощо. Побутує міф, що вербувальниками здебільшого є чоловіки, проте відповідно досліджень майже половина з них — жінки.
"Найкращий спосіб захистити себе і вберегтись від потрапляння в експлуатацію — бути уважними, перевіряти інформацію про працедавця й мати збережені контакти консульства іноземної країни. Переконайтеся, що працевлаштування на запропоновану вам посаду буде законним", - рекомендують в посиланні.
В Мінсоцполітики нагадують, що громадяни України мають право на захист своїх прав за кордоном та право на співпрацю з органами, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми.
Що робити, якщо обмежили вашу свободу?
У випадку, якщо забрали паспорт, застосовували психологічне, фізичне, сексуальне насильство, або ви маєте інформацію про таких потерпілих, то для допомоги та отримання роз’яснень, звертайтеся:
- до поліції за телефоном 102;
- на урядову гарячу лінію 1547 (+38 (044) 284-19-43, телефон для громадян України, які перебувають за кордоном);
- до служби екстреної допомоги ЄС – 112;
- контактного центру системи безоплатної правової допомоги - 0 800 213 103;
- на гарячу лінію з протидії експлуатації - 527 ;
- на гарячу лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації - 116 123.