З 15 березня вартість міжнародного автострахування "Зелена картка" в Україні значно здорожчає, що пов'язано з рядом чинників. Серед основних причин – зростання попиту на цей вид страхування, що сприяло збільшенню кількості договорів і, відповідно, страхових випадків за кордоном.
Про це повідомляє Моторне (транспортне) страхове бюро України, передає Діло.юа.
Це, у свою чергу, викликало зростання обсягів страхових виплат та середнього розміру компенсації, що зажадало від страховиків підвищити тарифи для забезпечення надійного захисту клієнтів у разі аварій за кордоном.
У МТСБУ підкреслити, що оновлення тарифів відбувається з метою забезпечення надійного захисту страхувальників та враховує потребу страхових компаній у створенні достатнього фінансового резерву.
Виходячи з таких даним, страховка на 15 днів для легкового авто зросла на 11,78%, а вартість річної – збільшилася на 42,25%.
Одним з факторів, що сприяв зростанню середнього розміру страхової виплати, стала інфляція у країнах, де діє міжнародна система "Зелена картка", зокрема через здорожчання деталей та ремонтних робіт.
Також важливою причиною стало збільшення кількості звернень за страховими випадками від українських водіїв за кордоном та зміни у структурі страхового портфелю, де зросла частка легкових автомобілів, що частіше потрапляють у ДТП.
Згідно з повідомленням, до повномасштабного вторгнення річна кількість задоволених вимог від іноземних автовласників через аварії, спричинені українськими водіями, складала приблизно 5500 випадків. Протягом 2022 року ця цифра зросла на 45%, досягнувши 7693 випадків. Протягом 2023 року спостерігалося подальше зростання кількості подібних вимог на 96%, що в результаті склало 15122 звернення. При цьому частота випадків страхового збитку збільшилася на 25%.
Зауважимо, що зростання тривалості перебування українських водіїв за кордоном спонукало до оформлення довгострокових договорів страхування, що також вплинуло на рішення про коригування тарифів. Крім того, потреба у забезпеченні достатнього фінансування страхових резервів для покриття великих виплат, особливо у країнах з високими лімітами компенсацій, стала ще однією причиною перегляду вартості "Зеленої картки".