Буряк зберігати можна до наступної осені, якщо відразу підготувати коренеплоди. Лише п’ять кроків допоможуть вам ідеально це зробити.
- Очищаємо. Акуратно обтрушуємо прилиплу землю. Бруд зчищають руками в садових рукавичках або ганчіркою. Ножем або лопаткою для цього краще не користуватися, оскільки гострими предметами овочі дуже легко пошкодити. Також не варто бити коренеплоди об тверді поверхні.
- Обриваємо корінці. Тонкі бічні корінці прибираємо повністю, центральний корінь укорочуємо до 6-7 сантиметрів. Якщо центральний корінь занадто товстий, можна обрізати його ножицями.
- Прибираємо бадилля. Бурякове листя збираємо в пучок і зрізаємо на висоту в пів сантиметра. Занадто коротко бадилля не обрізають, щоб залишити поза увагою сам коренеплід.
- Просушуємо. Для просушування буряк можна розкласти на підстилці на відкритому повітрі, якщо дозволяє погода. Якщо врожай збирався під час дощу, сушити овочі слід не менше ніж тиждень.
- Розбираємо за розміром. Чисті та обсушені коренеплоди слід розсортувати за розміром. Ідеально закладати на зберігання овочі середнього розміру, округлі і щільні. Занадто великі (як і занадто дрібні) коренеплоди зберігаються гірше.